Рейтинг кращих для життя міст України Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.06.2009 17:00 · Розділ: Суспільство

Журнал «Фокус» опублікував третій щорічний рейтинг «55 кращих міст для життя в Україні». Переможцем 2009 року став Львів. Перша десятка лідерів виглядає таким чином: Львів, Київ, Івано-Франківськ, Чернівці, Ялта, Харків, Одеса, Ільчевськ, Сімферополь та Севастополь.

Першу позицію забезпечили Львову високі показники по всіх критеріях. Особливо високо експерти оцінили діловий та освітній потенціал Міста Лева, а також рівень культурних заходів та тур-привабливість. По останніх двох критеріях Львів набрав максимальну кількість балів.

Серед лідерів в окремих номінаціях «Фокус» виділяє Коломию, яка, як і минулого року, залишилася найбезпечнішим містом: тут найнижчий рівень злочинності в країні. Позицію найчистішого міста зберіг Чернігів, який цього року тримає лідерство ще і по рівню забезпеченості жителів комунальними послугами.

Найдоступніше житло в Україні — в Маріуполі: ціни на нерухомість тут в 4 рази нижче київських. Рекордсменом по рівню падіння позицій в рейтингу став Ірпінь: місто опустилося відразу на 30 пунктів в загальному заліку. Журнал пояснює цей факт близькістю Києва, що «притягує до себе ділову активність і провокує зростання цін на нерухомість в передмісті». Містом з найвищими зарплатами став Енергодар (середня зарплата — 3303 грн.). Ялта – місто з найбільш розвиненою міською інфраструктурою, а Одеса відзначилася як місто з найнижчим рівнем безробіття.

Всього в конкурсі взяло участь 100 міст, з яких були відібрані 55 кращих. Редакція за допомогою експертів оцінювала кожне місто по 14-и критеріях за 55-бальною системою. Цього року ретельніше оцінювався діловий і фінансовий потенціал учасників, оскільки кризовий рік змістив пріоритети в бік економіки. Ще одна зміна відбулася в підходах до оцінки житлово-комунальних послуг. Замість середньої плати за комунальні послуги (торішнього критерію), оцінювався рівень забезпеченості ними. Також нововведенням цього року став скоректований підхід при визначенні освітнього потенціалу міст. В рейтингу з'явилися чотири нові міста: Славутич, Кривий Ріг, Ніжин і Мелітополь, а вибули з нього такі міста як Свалява, Острог, Вишгород і Павлоград.

Джерело obozrevatel.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.