"До біса офігенне" село перемогло Facebook Автор: lesya · Опубліковано: 11.01.2012 17:24 · Розділ: Цікаві факти

Порівняно недавно мешканці ірландського села Еффін (Effin) зіткнулися з несподіваною проблемою: сервіс найпопулярнішої у світі соціальної мережі Facebook відмовлявся реєструвати назву населеного пункту, вважаючи її образливою. Та ось цими днями мешканці села врешті-решт отримали можливість вказувати назву своєї батьківщини у власному профілі в соціальній мережі

А вся справа в тому, що слово "effin" у сучасному сленгу вживається як скорочення від "fucking" в значенні «чертовски» російською чи «до біса» українською. Власне, такий вульгарний підтекст і став причиною відмови в реєстрації однойменного села на сторінках соціальної мережі Facebook. До речі, за твердженням лінгвістів, російськомовним аналогом слова "effin", утвореного від назви латинської літери f, можна вважати слово "охеренно", корінь якого - "хер" - походить від назви старослов'янської літери х, з якої й починається чи не найзнаменитіший матюк. Загалом слово «effin» у сучасному сленгу використовується як скорочення від лайливого слова «fucking» у всіх без винятку його нецензурних значеннях. На російську його ще можна перекласти, як «офигенно» чи навіть ще лайливіше.

Втім назва села Еффін нічим не пов'язана зі сленговим значенням і походить від імені одного ірландського святого. Отож у даному контексті мешканка міста на ім’я Енн Марі Кеннеді, заручившись підтримкою односільчан, організувала кампанію з вимогою додати в Facebook назву її села. Жінка навіть написала листа творцеві соціальної мережі Марку Цукербергу. У листі вона підкреслила, що Еффін згадується в писемних джерелах ще в 1297 році, запросивши знаменитість у гості для того, щоб «батько» найбільшої у світі соціальної мережі міг на власні очі переконатися в існуванні населеного пункту.

Окрім того, Енн Марі Кеннеді повідомила виданню, що напередодні Нового року одній з місцевих дівчаток вдалося вказати Еффін як своє власне місце проживання. Та попри це, можливість вказати село в своєму профілі отримали виключно мешканці Ірландії, тоді як користувачам за межами країни ця опція залишається недоступною.

І на завершення додамо, що вже найближчим часом Енн Марі Кеннеді збирається написати історію рідного села з такою оригінальною та скандальною назвою.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу