У США найкращим новорічним подарунком стала гвинтівка Автор: lesya · Опубліковано: 10.01.2012 22:55 · Розділ: Цікаві факти

По закінченню Різдвяних та Новорічних свят можна поговорити і про подарунки. Правильніше сказати, не так про подарунки, як про те, які речі та предмети найчастіше виступали у якості новорічних подарунків в минулому році. За твердженням фахівців, найбажанішим новорічним подарунком у США стала… гвинтівка.

Так, як пише кореспондент на сайті популярного видання Le Monde, цього року продажі вогнепальної зброї в Сполучених Штатах побили всі рекорди.

У США зросли продажі вогнепальної зброї
У США зросли продажі вогнепальної зброї

"Цього року у Сполучених Штатах Дід Мороз в руках тримав оберемки гвинтівок. Продажі вогнепальної зброї побили всі рекорди по той бік Атлантики. І на цей раз історичний пік продажів припав якраз на переддень Нового року", - повідомляють журналісти видання, посилаючись на CNN.

До речі, за словами автора статті, попередній пік продажів було зафіксовано в листопаді минулого – 2011 - року: за офіційними даними ФБР, всього спеціалісти National Instant Criminal Background Check System (NICS) розглянули 1534414 запитів на дозвіл на купівлю зброї. Кореспондент також підкреслює, що за останній тиждень напередодні Нового року близько півмільйона американців придбали пістолет або гвинтівку.

Протягом останніх двох днів перед Новим роком в NICS було направлено 102222 запитів. Та попри це абсолютний рекорд 2011 прийшовся якраз на так звану "чорну п'ятницю" – день, який вважається початком великого шопінгу. Саме в цей день національне агентство отримало аж 129166 заявок на дозвіл на купівлю вогнепальної зброї.

Зауважимо також, що отримати відповідний документ не так уже й легко: співробітники NICS перед видачею дозволу уважно перевіряють кожного потенційного покупця на предмет його кримінального минулого та наявність або ж відсутність різного роду психіатричних захворювань. Однак, за даними газети New York Times, відмову отримує лише 1% заявників.

За офіційними даними 2004 року, у США циркулювало 283 мільйонів одиниць вогнепальної зброї. Інакше кажучи, це приблизно 97 одиниць на кожні 100 осіб. При цьому у США щороку саме вогнепальна зброя в руках убивць та самогубців стає причиною загибелі 30 тисяч осіб, додає на завершення кореспондент.

Джерело: inopressa.ru

Інші новини розділу