Метро корисне для здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 10.01.2012 20:03 · Розділ: Медицина

Нещодавно американські спеціалісти виявили, що щоденні півгодинні поїздки на метро допоможуть істотно покращити здоров’я, суттєво зміцнивши кістки і суглоби. Позитивний ефект стає можливим завдяки інтенсивному вібраційному впливу. Такого висновку в результаті проведення спеціального дослідження дійшли вчені з Медичного коледжу штату Джорджія. Вони твердять, що розроблена ними "вібротерапія" дає чудові результати.

У дослідженні вчених взяли участь добровольці віком від 60 до 75 років. Виявилося, що у тих учасників, які регулярно користуються метро, щільність кісткових структур в районі кульшового суглоба набагато вища, ніж у тих, кому послуги метро непотрібні. До речі, за даними спеціалістів, саме пошкодження тазостегнового суглоба є основною причиною інвалідності літніх людей.

Метро зміцнить суглоби
Метро зміцнить суглоби

Та незважаючи на позитивні результати досліджень, проведених вченими з Джорджії, більшість лікарів все ж таки остерігаються радити своїм пацієнтам лікуватися вібрацією. А вся справа в тому, що механічні коливання високої частоти можуть стати причиною зрушень нервової системи та пошкодити опорно-руховий апарат. Окрім того, шкідливого впливу можуть зазнати навіть сполучні тканини. Отож надто часті поїздки на метро, чи, приміром, механічні коливання іншої частоти можуть не те що не допомогти, а, навпаки, нашкодити.

Так, у медичній класифікації передбачений навіть спеціальний термін на позначення захворювань, зумовлених коливаннями занадто високих частот – так звана "вібраційна хвороба". Ця патологія характеризується цілою низкою неприємних симптомів – від втрати чутливості кінчиків пальців рук до постійних головних болів, запаморочення та навіть непритомності, порушення слуху та орієнтації в просторі.

Джерело: Http://mignews.com.ua; http://www.fittrends.ru

Інші новини розділу