Вибір духів зумовлений генетично Автор: lesya · Опубліковано: 10.01.2012 15:05 · Розділ: Наука

Нещодавно групі вчених з Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology) під керівництвом Августа Хеммерлі (August Hämmerli) вдалося з’ясувати, що любов та схильність до різних ароматів безпосередньо залежить від генів. Результати проведеного фахівцями дослідження опубліковані в журналі Zürich Journal of Cosmetic Science.

Результати попередніх досліджень доводять, що набір генів головного комплексу гістосумісності пов'язаний з тим, наскільки одну людину в сексуальному плані приваблює запах іншої. І дуже часто людей приваблює запах партнерів з дещо іншим набором відповідних генів. Отож вчені вирішили перевірити, чи нема аналогічного зв'язку у випадку з парфумами. «Для багатьох людей вибір ідеальних духів стає насправді складною задачею. Хтось обирає духи, керуючись упаковкою та рекламою, а не власними уподобаннями. Ми вирішили з'ясувати, яку ж роль тут відіграє біологія», - пояснив Август Хеммерлі.

Іноді вибір духів стає складною задачею
Іноді вибір духів стає складною задачею

Дослідження проводилося наступним чином: спершу вчені просили волонтерів скласти рейтинг запахів різних парфумів, після чого вони займалися вивченням генетичних даних волонтерів.

В дослідженні взяло участь 116 осіб, а тести повторювалися з різною концентрацією запахів. Окремі запахи могли подобатися та не подобатися практично всім учасникам експерименту. Приміром, найпривабливішим запахом для всіх виявився запах толуанського бальзаму, який чимось нагадує ваніль. А найменш привабливим став запах ретівера, який витягують з індійської трави. За словами спеціалістів, отримані результати потребують ще цілої низки досліджень та наукових підтверджень, удосконалень та зіставлень, однак вже навіть сьогодні вони є насправді дуже цікавими.

Нагадаємо також, що минулого року психологи з університету Райса у Х'юстоні (Rice University in Houston), США, довели, що близькі романтичні партнери несвідомо відгадують по запаху емоції один одного - щастя, страх, сексуальне збудження тощо.

Джерело: Http://www.vokrugsveta.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.