Хлопчик на батарейці знову вчиться ходити Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2012 20:43 · Розділ: Медицина

Цими днями британські лікарі повернули до повноцінного життя хлопчика, який через розлади центральної нервової системи втратив здатність ходити - для цього Роббі Оуенстоуну довелося вкласти два електроди в мозок та батарейку в тіло.

Внаслідок дистонії у віці трьох років у хлопчика почав перериватися зв'язок між мозком та м'язами, через що вони почали довільно скорочуватися. За словами медиків, у хворих дистонією найпростіші рухи можуть завдавати нестерпного болю.

Батько хлопчика, Даг Оуенстоун, розповів, що спершу Роберт почав мимоволі піднімати праву руку. Далі у нього почала підвертатися ступня, і хлопчик почав падати при ходьбі. Через декілька місяців він повністю втратив здатність ходити, самостійно їсти та одягатися.

Роббі Оуенстон (фото з сайту izvestia.com.ua)
Роббі Оуенстон (фото з сайту izvestia.com.ua)

Спершу лікарі розслабляли м'язи хлопчика за допомогою ін'єкцій ботокса. Однак це не допомогло, і лікарі зважилися на глибоку стимуляцію мозку, в ході якої у мозок пацієнта імплантують електроди, які вловлюють імпульси, надіслані мозком до м'язів. Інший електрод передає сигнал від імплантованих в живіт батарей до м'язів.

Операція тривала близько шести годин, її проводили медики з Evelina Children's Hospital. Тепер Роббі вже може ходити і з кожним днем виглядає все краще. "Роббі знову вчиться ходити. Він знову може писати. М'язи вчаться діяти правильно. Операція змінила повністю наше життя. Ми так ним пишаємося", - розповіла мати Роберта Джейн.

Джерело: Http://korrespondent.net

Інші новини розділу