Українські книги завоювали 5 нагород в Москві Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.06.2009 14:36 · Розділ: Культура

В Москві підведено підсумки VI Міжнародного конкурсу "Мистецтво книги". Українські видання отримали п'ять нагород. Цього року міжнародне журі розглянуло понад 140 книг, які представили Україна, Російська Федерація, Білорусь, Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан та Естонія, яка взяла участь у конкурсі вперше.

До конкурсного списку було включено 47 видань, які змагалися в семи номінаціях, - "Перемога", "Співдружність", "Моя країна", "Книга для дітей та юнацтва", "Наш сучасник", "Арт-книга", "Надруковано в Співдружності" і "Гран-прі". Україна представила на конкурс 8 книг в чотирьох номінаціях та отримала п'ять нагород. Книга Миколи Гоголя "Вечори на хуторі поблизу Деканьки. Миргород", ілюстрована лауреатом Шевченківської премії Сергієм Якутовичем (видавництво "Либідь"), і книга Лесі Вороніної "Сни Ганса Хрістіана", ілюстрована молодою українською художницею Катериною Штанко, (видавництво "ГРАНІ-Т"), зайняли перші місця в номінаціях "Співдружність" і "Книга для дітей та юнацтва".

Друге місце в номінації "Співдружність" отримала ще одна книга українського видавництва "ГРАНІ-Т" - "Сердечний рай, або Оксана" Олександра Денисенка. Це драматичний твір про дві маловідомі сторінки з біографії Тараса Шевченка. Книга проілюстрована малюнками Тараса Шевченка та фотознімками, окремі з яких опубліковано вперше. Третє місце отримали чотиритомник Анатолія Толстоухова і Володимира Зубанова "Україна: хронологія розвитку з давніх часів до пізньої античності" видавництва "Кріон" (номінація "Моя країна") і книга Т. Кара-Васильєвої "Історія української вишивки", видавництва "Мистецтво" (номінація "Арт-книга").

Серед претендентів на Гран-прі змагалися книги з Росії, Білорусі та Киргизстану. За рішенням журі, перший приз розділили між собою два видання - книга "Біловезьке диво" (Білорусь) та "Великі казки світу" в 3-х томах російського видавництва "Ексмо". Минулого року на V ювілейному конкурсі "Мистецтво книги" цю престижну нагороду отримала книга Н. Гоголя "Петербурзькі повісті" українського видавництва "ГРАНІ-Т". Урочисте нагородження переможців конкурсу відбудеться на XXII Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку.

Джерело sostav.ua


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?