За монету в один цент заплатили більше мільйона доларів Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2012 17:37 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями на аукціоні у Флориді за рекордну суму було продано мідну монету номіналом в один цент, випущену монетним двором США на початку становлення держави – за неї заплатили 1,38 мільйона доларів.

Представник аукціонного дому Heritage Auctions, розташованого в Техасі, Джеймс Холперін (James Halperin) підтвердив, що ціна проданої монети перевищила ціну будь-яких інших американських мідних монет за всю історію торгів. Монета була викарбувана монетним двором у Філадельфії ще в 1793 році – саме в цьому році у США почали випускати власні гроші.

Співробітники аукціонного дому повідомили, що ім'я покупця поки що тримається в таємниці, однак він є «провідним колекціонером». До речі, одним із перших власників цієї монети був широко відомий банкір з Балтімора Луїс Еліасберг-старший (Louis E. Eliasberg).

«Пана Еліасберга прозвали "королем монет", адже перед самою своєю смертю в 1976 році він зібрав колекцію, яка включає в себе, як мінімум, по одному зразку кожної монети, коли-небудь випущеної монетними дворами США – і його досягнення до цього часу ще ніхто не зміг повторити», - говорить Холперін.

монета в один цент
монета в один цент

За офіційними даними, остаточна ціна за монету, яка прозвучала минулого тижня, стала найвищою ціною на виставці Об'єднання нумізматів у Флориді. За словами Холперіна, з молотка було також продано золоту монету номіналом п'ять доларів 1829 року випуску.

Холперін також повідомив, що на сьогоднішній день існує декілька сотень монет 1793 випуску в різному стані, однак та, що була продана з аукціону в середу ввечері, є рідкісною – монета ніколи не надходила в обіг. З цієї причини на монеті експерти не виявили ніяких ознак зносу ні на буквах, ні на зображенні Леді Свободи, ні на ланцюжку, складеному з 13 з'єднаних між собою кілець, - на звороті монети.

Основний малюнок монети – на зворотному боці. Ланцюг символізував солідарність 13 перших колоній, проте деякі критики того часу угледіли в ньому символ рабства, тому дуже швидко малюнок поміняли з кілець на вінок.

Джерело: Http://inosmi.ru

Інші новини розділу