Після 45 можна розпрощатися з розумом Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2012 14:28 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені в процесі проведення спеціального дослідження дійшли висновку, що рівень інтелекту та когнітивних здібностей людини починає знижуватися вже з 45 років.

Так, нещодавно вчені з Університетського коледжу Лондона виявили, що у жінок та чоловіків у віці 45-49 років інтелект знижується на цілих 3,9%.

Дослідження тривало близько 10 років. В рамках наукової роботи вчені проводили оцінку пам'яті, словникового запасу та здібностей до сприйняття інформації у 7 тисяч чоловіків і жінок віком від 45 до 70 років.

І виявилося, що ослаблення функцій мозку відбувається набагато швидше, ніж вважалося раніше (результати попередніх досліджень доводили, що інтелект знижується після 60. В дослідженні взяло участь 5198 чоловіків та 2192 жінок у віці від 45 до 70 років. Всі вони були державними службовцями.

У 45 інтелект починає знижуватися
У 45 інтелект починає знижуватися

Вчених цікавили показники пам'яті, словникового запасу та здатності сприймати звукову і візуальну інформацію з урахуванням відмінностей в рівні освіти.

З’ясувалося, що параметри когнітивної діяльності знижуються у всіх категоріях, окрім словникового запасу.

У чоловіків у віці 65-70 років зниження когнітивних здібностей сягло 9,6%, а у жінок цієї ж вікової групи - 7,4%.

Професор Аркана Сінг-Ману з Центру досліджень епідеміології у Франції, керівник дослідження, у даному контексті впевнений: отримані дані є чудовим свідченням того, що розвиток старечого недоумства є тривалим процесом і може займати два-три десятиліття.

"Тепер ми займемося вивченням того, які групи населення піддаються більшому ризику та яким чином можна сповільнити зниження інтелекту. Втручання на ранніх етапах можливе, а темпи розвитку цих захворювань часто залежать від шкідливих звичок на кшталт куріння та рівня фізичної активності", - говорить професор.

Нагадаємо також, що увагу багатьох фізіологів з усього світу сьогодні привертає епідемія дегенеративних захворювань, до яких зараховують старече слабоумство, хворобу Альцгеймера, хворобу Паркінсона, що спостерігається в розвинених країнах, населення яких швидко старіє.

Джерело: Http://www.bbc.co.uk/russian

Інші новини розділу