Як відзначають Різдво та Новий рік мусульмани? Автор: lesya · Опубліковано: 06.01.2012 17:12 · Розділ: Релігія

Як святкують Різдво та Новий рік у різних країнах Європи, ми вже знаємо. А що ж відбувається у мусульманів? Виявляється, у мусульманів прототипом християнського першого місяця року - січня, є місяць Мухаррам. Однак, хоча перше число Мухаррама є початком нового року, цей день не входить в число святкових днів в ісламі. Та й взагалі Новий рік у нашому розумінні мусульмани не відзначають. Першого Мухаррама в мечетях читають проповідь, у якій ідеться про переїзд Мухаммеда в Медину (622 р). Мусульмани вірять: як зустрінеш перший день Мухаррама, так і проведеш весь наступний рік (таке повір’я існує й у нас).

Мусульманський Дід Мороз на ім’я Хизир Ільяс, одягнений у вишитий квітами зелений халат та червоний ковпак, обвитий шарфом, приходить лише на початку травня.

А в Узбекистані бородатого чарівника звуть Кербобо. Він одягнений у смугастий халат та червону тюбетейку. У кишлаки дідуган в'їжджає на ослику, нав'юченому мішками, переповненими новорічними подарунками.

Мусульмани моляться в мечеті (фото взято з сайту imanugra.ru)
Мусульмани моляться в мечеті (фото взято з сайту imanugra.ru)

Аналог нашого Різдва мусульмани відзначають у травні. Це свято, назване Маулюд-байрам, є символом народження Пророка Мухаммеда. Народження головного пророка ісламу почали святкувати через 300 років після виникнення цієї релігії. Насправді дати народження Мухаммеда не знає ніхто, тому Маулюд приурочений до дня його смерті.

До речі, в ісламі взагалі дні народження не прийнято відзначати, а ось день смерті, коли людина народжується для вічного життя, справляють урочисто. З нагоди Маулюда в мечетях читають проповіді. Не обходиться тут і без загальної молитви на честь Мухаммеда. В цей період тут також прийнято роздавати милостиню. Святкування включають також декламацію віршів Корана, які вихваляють та прославляють Великого Пророка.

До речі, саме завдяки Мухаммеду іслам став такою сильною релігією, якою він є сьогодні. Прийнято вважати, що кожного мусульманина, який урочисто відзначає Маулюд, чекає прощення всіх гріхів. Мусульманське «Різдво» триває цілий місяць – протягом цього періоду всі віруючі мусульмани зобов’язуються молитися та всіляко вихваляти улюбленого Пророка.

Джерело: http://otvet.mail.ru


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.