Як правильно пити шампанське? Автор: lesya · Опубліковано: 01.01.2012 11:53 · Розділ: Краса і здоров'я

Давно відомо, що шампанське відрізняється від інших вин однією особливістю: у пляшці воно піддається вторинному бродінню. Цей процес передбачає утворення надлишку вуглекислого газу, який, не маючи можливості вийти назовні, розпадається у вині, формуючи знамениті бульбашки. Разом з тим, до вуглекислого газу в шампанському приєднується близько 600 різних хімічних компонентів, кожен з яких доповнює аромат напою, роблячи його неповторним.

Та навіть з цим незрівнянним ароматом шампанське було б звичайним білим вином, якби не крихітні бульбашки. Та коли ці бульбашки піднімаються з дна келиха, вони ніби «тягнуть» за собою молекули тих 600 компонентів аромату, вибухаючи на поверхні та приємно лоскочучи ніс і стимулюючи рецептори.

Деякі знавці стверджують, що шампанське відкрив ще в 1600-х роках французький чернець на ім'я Дім П'єр Періньйон, і саме на його честь назвали один з найвідоміших сучасних брендів - Dom Pérignon.

Шампанське повинне бути з газами
Шампанське повинне бути з газами

Втім, першим виробникам шампанського не завжди вдавалося виготовити те, до чого звикли сучасні люди. Основна проблема полягала якраз у вторинному бродінні. Тут важко було знайти «золоту середину»: одні виробники закорковували пляшки взагалі без бульбашок, а в інших, навпаки, бульбашок було так багато, що ємності вибухали під величезним тиском.

Та як слід вживати шампанське, щоб максимально зберегти його аромат і бульбашки?

Фахівці видання Journal of Agricultural and Food Chemistry стверджують, що наливати напій в келих необхідно під кутом: так у ньому збережеться набагато більше вуглекислого газу, ніж якщо наливати вертикально вниз на дно келиха. Також необхідно пам'ятати, що шампанське - це напій алкогольний, а тому його не варто пити неповнолітнім, а всім іншим рекомендують не зловживати цим чудовим ароматним напоєм, щоб не відчувати потім проблем зі здоров’ям.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.