5 унікальних операцій Автор: lesya · Опубліковано: 30.12.2011 23:09 · Розділ: Медицина

Ні для кого не секрет, що сучасна медицина не стоїть на місці, а стрімко розвивається. Підтвердженням тому може стати низка унікальних операцій, проведених фахівцями з усього світу в 2011р.

1. Чи не найбільше вразила світ операція з пересадки кісткового мозку, взятого у донора з генетичною стійкістю до ВІЛ. Так, вперше в медичній практиці німецьким лікарям з лікарні Charite вдалося повністю вилікувати пацієнта, хворого на СНІД. Генетична стійкість до ВІЛ зустрічається у 1% людей.

2. Операція з приєднання сітківки до очного дна. Американець, який втратив зір ще у віці восьми років, прозрів. Так, по проходженню 55 років йому повернули зір за допомогою унікальної операції, яка дозволяє приєднати сітківку до очного дна. Спершу лікарі виявили у хворого глаукому, після лікування якої за допомогою моноклональних антитіл пацієнт повідомив, що може знову бачити світло. Після цього медики запропонували американцеві провести операцію з відновлення сітківки, яка пройшла успішно.

Вчені досягли серйозних успіхів у сфері медицини
Вчені досягли серйозних успіхів у сфері медицини

3. Цього року медикам вдалося виростити солдатові частину ноги. Рядовий армії США, якому більшу частину м'язової тканини ноги відірвало в Афганістані, став першою людиною, у якої знову виросли м'язи в рамках унікального медичного експерименту. Лікарям вдалося зберегти ногу завдяки ін'єкції гормону росту, яка містила також частинки сечового міхура свині. І вже через рік близько 30% м'язів солдата відновилося.

4. Не менш складною була операція з пересадки штучної трахеї. Хірурги вперше трансплантували синтетичну трахею, створену зі стовбурових клітин самого пацієнта. В основі цієї технології - пластикова модель або зліпок, який повністю повторює форму трахеї пацієнта. Фахівці відсканували чоловікові горло, далі на основі отриманих знімків створили точну копію трахеї і бронхів. Після цього лікарі опустили пластикову трахею в розчин зі стовбурових клітин, взятих з кісткового мозку та носа хворого. Через два дні трахея була повністю готова.

5. Операція з пересадки ніг. Цього року іспанські хірурги вперше у світі провели операцію з пересадки обох ніг. Пацієнтові ампутували дві ноги вище коліна в результаті нещасного випадку. Функціональний протез підібрати було неможливо, отож пересадка донорських кінцівок стала єдиним способом повернути рухливість.

6. Операція в утробі матері. Медики Дитячого госпіталю Цюріха зробили дві унікальні операції з усунення дефекту розвитку спинного мозку spina bifida. Матері дитини дали глибокий наркоз, відповідні речовини проникли і в кров дитини. Далі хірурги зробили розріз на животі жінки та за допомогою ультразвуку віднайшли безпечне місце для розрізу в матці. Вся складність операції в тому, що навіть найменше поранення плаценти або переривання пуповини можгло мати катастрофічні наслідки.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу