Шкідливу їжу оподатковуватимуть додатково Автор: lesya · Опубліковано: 28.12.2011 20:27 · Розділ: Краса і здоров'я

Останнім часом, у контексті дедалі зростаючої проблеми ожиріння та його наслідків для здоров’я людства, спеціалісти з усього світу докладають максимум зусиль для того, щоб хоч якось переконати людей в необхідності стежити за власним здоров’ям. Однак британські фахівці вважають, що єдиний спосіб змусити людей правильно харчуватися, це вдарити по гаманцю. Та далеко не всі експерти впевнені, що це допоможе.

Не встигли вщухнути пристрасті навколо так званого «податку на груди», як у Великобританії вирішили ввести ще один податок - тепер уже на газовану воду. І знову під тим же приводом - для забезпечення здоров'я нації. Отож відтепер солодкі безалкогольні напої подорожчають на цілих 10%. Таку ініціативу висунули фахівці з підтримки здорового харчування. За твердженням експертів, лише ударивши по гаманцю, можна докорінно змінити звички тієї чи іншої людини. А підвищення вартості напоїв обов’язково призведе до скорочення обсягів продажів цих товарів, змусивши покупців обирати кориснішу альтернативу. Так, приміром, аналогічне підвищення ціни на звичайне молоко змусило б людей вживати знежирене молоко.

У Британії на шкідливу їжу введуть податки
У Британії на шкідливу їжу введуть податки

За словами автора статті професора Сьюзан Джебб, яка з 2007 року працювала державним радником з питань ожиріння, додатковий податок на газовану воду повинен змусити людей харчуватися раціонально. До речі, Великобританія – не перша країна, яка пішла цим шляхом. Так, приміром, Данія ще раніше прийняла схожі заходи, обклавши податком жирні продукти. До «чорного списку» продуктів тут потрапили вершкове масло, молоко, сир, піца, м'ясо та перероблені продукти харчування або ж напівфабрикати. Тому відтепер у Данії кожен кілограм насиченого жиру в продукті обкладається податком розміром 16 крон. А в Угорщині ввели так званий «податок на чіпси».

Однак професор Джек Вінклер вважає, що введення податку на газовані солодкі напої буде неефективним. Він більше, ніж упевнений, що покупці надаватимуть перевагу пляшкам більшого обсягу, ходитимуть в дешевші магазини або ж питимуть газовану воду дешевших марок.

Джерело: http://www.infox.ru

http://www.aif.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.