Автомобільне крісло впізнаватиме водія Автор: lesya · Опубліковано: 28.12.2011 18:14 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно японські розробники знову здивували автолюбителів всього світу, продемонструвавши публіці нову розробку: фахівці токійського Інституту індустріальних технологій створили автомобільне крісло, здатне впізнавати власника автомобіля. І лише після повної ідентифікації водія крісло дозволить запустити двигун. Кому знадобиться ця розробка? Японські винахідники впевнені, що така технологія може стати прекрасним антиугінним рішенням, адже, за науковими даними, на світі не може бути двох однакових людей.

Ідея конструкції протиугінного автокрісла досить-таки проста: під обшивкою робочої поверхні сидіння розташовані 360 датчиків, які фіксують площу, вектор та силу тиску людського тіла на різні зони поверхні крісла. Після того, як крісло «зчитає» тіло водія, отримана інформація з датчиків передається в «мозок» автомобіля, який і видає дозвіл або заборону на запуск двигуна – все залежить від остаточного результату зіставлення переданих даних із збереженими в комп’ютері параметрами водія.

Кріслозчитуватиме параметри тіла водія
Кріслозчитуватиме параметри тіла водія

На сьогоднішній день автори технології стверджують, що їм вдалося домогтися точності впізнавання у 98 відсотках випадків. Та поки що нез’ясованим залишається одне питання: що ж робити з коливаннями ваги людини? Адже, приміром, після тих же новорічних свят розумний автомобіль, цілком ймовірно, не забажає вірити, що за кермо сів його господар. Окрім того, залишається також незрозумілим, як розробка японських фахівців співпрацюватиме з профілями кількох водіїв однієї й тієї ж машини. До речі, вже найближчим часом творці розумного чутливого крісла проводитимуть переговори з автовиробниками з метою впровадження рішення в серійне виробництво протягом найближчих двох-трьох років.

Джерело: http://subcar.org


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.