Найменший театр світу розташований у Австрії Автор: lesya · Опубліковано: 28.12.2011 13:04 · Розділ: Цікаві факти

Ні для кого не секрет, що для справжнього мистецтва розмір не має анінайменшого значення. І справді, навіть крихітний дерев'яний павільйон при вмілому підході може перетворитися на справжній храм Мельпомени. Це, власне, і сталося в невеликому австрійському містечку Філлахе, де посеред місцевого парку розташувався найменший театр світу під назвою "Кремлівський двір".

До речі, назву театру вибрано невипадково - тут частенько ставлять п'єси російською мовою, не оминаючи при цьому увагою інші слов'янські мови. Насправді мініатюрна сцена розміром 130 на 130 сантиметрів змушує і режисера, і акторів докладати максимум зусиль для того, щоб адаптувати твори російських класиків для вдалої постановки в мінітеатрі. Про декорації, звісно, мова взагалі не ведеться: крихітний простір навколо сцени повинен вмістити ще 8 глядачів. Проте незважаючи на такі скромні, навіть аскетичні, умови проведення вистав, театр відкритий для відвідувачів протягом цілого року. На сцені "Кремлівського двору" ставлять як власні, так і гастрольні спектаклі, різноманітні п'єси, балети! та цікаві й оригінальні музичні постановки.

Театр може вмістити всього 8 глядачів
Театр може вмістити всього 8 глядачів

До речі, театр вже встиг себе добре зарекомендувати, адже відкрито його не сьогодні й не вчора… Урочисте відкриття "Кремлівського двору" відбулося два роки тому – у 2009 - в рамках V бієнале VADA. Таким оригінальним способом австрійська влада намагається стимулювати розвиток театрального мистецтва в країні. До речі, першими виставами на крихітній сцені крихітного театру стали п'єси, написані за мотивами творів Костянтина Паустовського та Олександра Солженіцина.

Зауважимо також, що згадали ми цей театр невипадково: так, цього року "Кремлівський двір" потрапив до Книги рекордів Гіннеса в якості офіційно визнаного найменшого театру світу. Та найголовніше не це, а те, що унікальний театр заслужив почесне місце в серцях глядачів, які завчасно купують квитки на вистави, збираючи аншлаги.

Справка:
А зимой, кроме культурного отдыха, туристов ожидают горнолыжные туры в Австрию, которые не оставят равнодушными никого из любителей зимнего отдыха.

Джерело: felbert.livejournal.com

Інші новини розділу