Листи та СМС провокують брехню Автор: lesya · Опубліковано: 28.12.2011 08:01 · Розділ: Суспільство

Нещодавно в рамках проведення спеціального дослідження вчені встановили вельми цікавий факт: виявляється, у листі або СМС людина набагато частіше бреше, ніж під час особистої бесіди, відеоконференції або звичайної розмови по телефону. Відповідне дослідження проводилося групою психологів, які аналізували поведінку студентів у певних життєвих ситуаціях. Загалом в експерименті взяло участь 140 студентів.

На першому етапі експерименту всіх учасників розбили на пари, попросивши їх взяти участь у рольовій грі. Один студент у парі грав роль продавця, другий - покупця. Далі дослідники повідомили "продавцям", що вартість товару, який вони зобов’язані збути, протягом тижня знизиться на 50%. На додачу "продавців" певним чином заохотили, щоб ті продавали неякісний товар у якомога більших кількостях.

У листі легше збрехати
У листі легше збрехати

В результаті дослідження виявилося, що "продавці" набагато частіше брехали, пропонуючи товар у листі. Натомість під час особистої розмови або ж відеоконференції вони чесно розповідали про якість реалізованого товару.

Вчені пояснюють, що у листі не можна повною мірою вловити ознаки брехні. А мова тіла може розповісти набагато більше, навіть всю правду, тому брехати не виходить.

На завершальній стадії експерименту вчені вирішили запитати «покупців», чи розлютила їх брехня «продавців». І виявилося, що покупців набагато більше обурював той момент, коли їм брехали в листі, говорить Рональд Ценфетеллі, професор Університету Британської Колумбії, який очолював дослідження. Отож у даному контексті вчені радять усім тим, хто спізнюється на важливу зустріч чи на роботу, дзвонити та вибачатися особисто, а не писати СМС.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.