Зазвичай погода псується в будні Автор: lesya · Опубліковано: 28.12.2011 00:07 · Розділ: Екологія

Синоптики твердять, що зазвичай погода псується в будні у порівнянні з вихідними днями. Так, приміром, значна кількість європейців та британців помічають, що в понеділок над місцевістю, де вони проживають, на небі з'являється темна або чорна хмара. І ця хмарність розсіюється лише з настанням п'ятниці.

Такі враження - аж ніяк не гра уяви, впевнені американські дослідники, які займалися вивченням цієї проблеми в системі Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA).

Спеціалісти помітили, що найгірші прояви поганої погоди, особливо гроза та град, припадають найчастіше на середину тижня, а не на вихідні. Особливо легко ця тенденція простежується в літні місяці.

В рамках дослідження вчені вивчали погодні явища на Східному узбережжі Сполучених Штатів, виявивши, що близько 20% найбільш несприятливих примх погоди відбувається саме протягом робочого тижня, натомість на вихідні дні несприятливих погодніх умов на 20% менше.

На вихідні погода звзвичай покращується
На вихідні погода звзвичай покращується

Таку поведінку погоди досить легко пояснити: вона пов’язана насамперед з наростанням, починаючи з понеділка, господарської діяльності людини у сукупності зі зростанням рівня шкідливих викидів в атмосферу величезних мас хімічних сполук та елементів.

Господарська діяльність, як відомо, досягає пікових значень та максимумів якраз в середині тижня. Так, радари учених точно зафіксували помітний приріст кількості торнадо та випадання граду в середині робочого тижня на Східному узбережжі США в літні місяці.

Особливо сильний вплив на погоду здійснюють аерозолі - промислові викиди та автомобільні вихлопи, пікові значення яких припадають, що цілком зрозуміло, на той час, коли люди працюють. Натомість ці показники знижуються до мінімуму якраз у вихідні, коли громадяни відпочивають.

Однак результати дослідження учених певним чином зумовлені ступенем вологості того чи іншого клімату. Отож висновки фахівців НАСА непридатні для ситуації і погодних умов Західного узбережжя США.

Прогноз погоди у містах України
- завжди актуальна інформація

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу