Найбільша у світі какаюча статуя потрапила до Книги рекордів Гіннеса Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2011 18:43 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно гігантська іспанська статуя, що какає, увійшла до книги рекордів Гіннеса. Взагалі-то ця статуя була виставлена в Maremagnum Shopping Center в Барселоні в Іспанії ще в грудні 2010 року, однак потрапити на сторінки знаменитого видання їй вдалося зовсім недавно. До речі, такі статуї, які отримали назву Каганер, є звичним явищем по всій Каталонії.

Як правило, такі статуетки, великі та малі, виставляються в період Різдвяних свят. Ця фігурка – невід’ємна частина традиційного різдвяного каталонського вертепу. Окрім того, до Різдва такі фігурки ретельно ховають або в приміщенні, або в яслах серед Святої Родини. А всі відвідувачі просто зобов’язуються відшукати Каганер.

Каганер принесе дачу
Каганер принесе дачу

Каталонці вірять, що тому, хто знайде таку фігурку та зберігатиме її впродовж року десь на видному місці (вдома чи, приміром, на робочому місці співробітника), щаститиме. Звідки бере початок ця дивовижна традиція – невідомо, однак, за даними окремих історичних джерел, виставляти Каганер почали приблизно з 1700-х років. Дехто вважає, що це така собі традиція, інші впевнені, що Каганер призначені для підняття настрою. А ще інші твердять, що це веселе видовище спрямоване виключно на дитячу аудиторію. Серйозніша наукова теорія припускає, що фігурка удобрює землю, яка в свою чергу принесе здоров'я та щастя всій родині.

До речі, на сьогоднішній день існує навіть спеціальна фірма з виготовлення цих непересічних статуеток. За словами представників компанії, яка щороку випускає близько 20 000 фігурок, Каганер - це ніяке не знущання над людиною, а свого роду виявлення поваги окремо взятій особистості. До речі, Каганер розфарбовуються тільки вручну. Цього року фірма випустила безліч нових «каганерчиків», які зображують визначних сучасних знаменитостей та просто відомих неодухотворених персонажів. Вартість однієї такої какаючої статуетки складає близько 13 євро.

Джерела: http://www.newsboy.ru

http://vev.ru/


Інші новини розділу