В січні 2012 в продаж надійде комп'ютер за $25 Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2011 08:37 · Розділ: Нові технології

Цими днями фахівці благодійного фонду Raspberry Pi Foundation розпочали бета-тестування персонального комп'ютера, вартість якого складе всього 25 доларів. Інформація про це з’явилася на сторінках офіційного блогу фонду.

Повідомляється, що тестування проводитиметься на різних рівнях - програмному, апаратному та, нарешті, електричному. І якщо всі випробування завершаться успішно, то вже найближчим часом розпочнеться серійне виробництво цих наддешевих пристроїв. Придбати комп’ютери за 25 доларів можна буде вже в січні 2012 року. Частину комп'ютерів продадуть з аукціону.

Відомо також, що пристрій буде доступний у двох модифікаціях – вартістю 25 та 35 доларів. Вони відрізнятимуться кількістю USB-портів (дешевша модель матиме один USB-порт, дорожча - два), наявністю роз'єму Ethernet (у дешевшій моделі його немає) та оперативною пам'яттю (128 мегабайт та 256 мегабайт відповідно). Нагадаємо також, що прототип системи дешевого комп’ютера благодійний фонд показав ще в травні.

Обидві моделі працюють на базі процесора ARM з тактовою частотою 700 мегагерц, а в якості носіїв використовуються карти пам'яті формату SD. Обидва комп'ютери мають вихід HDMI. Живлення на плату подається через microUSB.

Компютер призначений для використання у школі
Компютер призначений для використання у школі

Пристрій Raspberry Pi працюватиме під управлінням операційної системи Linux або RISC OS. На комп’ютері встановлені браузер Iceweasel та офісний пакет KOffice. Пристрій планують використовувати насамперед у школах для навчання дітей програмуванню. Python є основною мовою програмування за умовчанням.

Зауважимо також, що благодійний фонд Raspberry Pi Foundation було засновано два роки тому - у 2009 році. Одним із найзнаменитіших активістів фонду є британський гейм- дизайнер Девід Бребен (David Braben), один із розробників космічного симулятора під назвою Elite.

Джерело: http://lenta.ru/news


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.