Чим закушувати, щоб не було похмілля Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2011 10:53 · Розділ: Краса і здоров'я

Виявляється, ступінь вашого сп’яніння та рівень похмільного синдрому визначаються не лише тим, що ви п’єте, а й значною мірою тим, що їсте, чи, вірніше, чим закушуєте. Так, приміром, прийнято вважати, що жирна їжа, особливо м'ясо та масло, вберігають від передозування алкоголем та похмілля. Однак вітчизняними вченими це не доведено, а зарубіжні фахівці стверджують, що жири ніяк не впливають на ступінь сп'яніння.

Ситуацію спробував пояснити російський токсиколог Володимир Нужний: «Загалом механізм меншого сп'яніння при вживанні жирної їжі цілком зрозумілий. Адже до тих пір, поки шлунок переробляє їжу (а жирну їжу, як відомо, він перетравлює довше), шлях їжі, і, відповідно, алкоголю з шлунка до кишечнику закритий. З шлунку спиртні напої майже не всмоктуються в кров, проходячи процес очищення. Таким чином, шлунок виконує роль печінки, абсорбуючи шкідливі речовини. Та якщо він порожній, то алкоголь безперешкодно проникає в кишечник, стінки якого швидко та охоче його всмоктують. А звідти алкоголь прямує безпосередньо в кровоносну систему.

Дехто вважає, що перед вживанням алкоголю слід добряче попоїсти – приміром, пообідати картоплею з м'ясом.

Міцні напої требаміцно закусити
Міцні напої требаміцно закусити

Ось як пояснює це дієтолог Ольга Самаріна: «В цілому картопля - непоганий сорбент. Плюс м'ясо, яке довше перетравлюється шлунком, забезпечуючи відчуття ситості та перешкоджаючи при цьому швидкому всмоктуванню алкоголю. Досить непоганий рецепт. Та тільки якщо ви вдома або в гостях. Адже не на кожному корпоративі подають такі страви. Тому намагайтеся закушувати хоча б бутербродами. Корисно буде з’їсти шматок житнього хліба, який покращує роботу кишечника та є при цьому непоганим сорбентом, що виводить токсини. А якщо бутерброд буде з рибою – це ще краще. Адже у рибі містяться всі необхідні речовини – фосфор та антиоксиданти, без яких організму, змученому алкоголем, просто не обійтися.

А якщо ви стикаєтеся з необхідністю вживати алкоголь на переговорах, вам допоможе звичайний лимон (краще зі шкіркою).

«Вважається, що закушувати лимоном слід міцні напої - коньяк, віскі, текілу, - додає Самаріна. – І справді, речовини, які містяться в лимоні, а особливо вітамін С, можуть тимчасово підтримати організм. Однак людям з проблемами шлунково-кишкового тракту слід обережніше поводитися з цією закускою, адже вітамін С подразнює стінки шлунка, вже до того подразнені міцним алкоголем.

Джерело: http://kp.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.