Розвіюємо міфи про Різдво Автор: lesya · Опубліковано: 26.12.2011 20:36 · Розділ: Новорічні новини

Цими днями американський священик-єзуїт на ім’я Джеймс Мартін вирішив розвіяти найпоширеніші міфи, пов’язані з Різдвом. Інтерв’ю священика опубліковане на сторінках популярного видання The Washington Post.

1. Різдво - найголовніше християнське свято. Насправді, це зовсім не так, адже головним релігійним святом є Великдень, Воскресіння Христове, яке обіцяє вічне життя усім тим, хто увірує в Ісуса. "Різдво – це нібито перший матч сезону, а Великдень - "Супербоул", фінал чемпіонату", - пояснює автор статті.

2. В народі побутує думка, ніби всі біблійні джерела однаково описують історію народження месії. Та це не так: в Євангелії від Марка та Євангелії від Іоанна Різдво взагалі не згадується. В інших Євангеліях історія народження Христа описується, однак з певними розбіжностями: Матвій пише, що Йосип та Марія жили у Віфлеємі, втікаючи згодом до Єгипту та зупинившись врешті-решт в Назареті. Натомість в Євангелії від Луки вони мешкали в Назареті, незадовго до народження Христа вирушили до Віфлеєму, повернувшись згодом додому, в Назарет.

У деяких Євангеліях сам факт народження Христа не описується (фото взято з сайту foto-bank.at.ua)
У деяких Євангеліях сам факт народження Христа не описується (фото взято з сайту foto-bank.at.ua)

3. Ісус був єдиною дитиною в сім’ї праведних Йосипа та Марії. Католики вважають, що народження Ісуса – результат непорочного зачаття, а сама Божа Матір залишалася незайманою все життя. Однак у Євангеліях трапляються згадки про братів і сестер Ісуса Христа, а святий Павло називає Якова братом Господнім? "Деякі католицькі вчені говорять, що у Ісуса й справді були брати і сестри, та, можливо, зведені, від попереднього шлюбу Йосипа".

4. Різдво порівняно недавно стало не лише релігійним, але й світським святом. Мартін заперечує: "є дані про те, що подарунки на Різдво сприймалися насторожено ще у Середньовіччі: церква підозрювала, що це відлуння язичницьких обрядів".

5. Опівнічну месу відправляють опівночі? Це «католицький анекдот», який уже давно перестав бути смішним. І справді, багато церков у США перенесли цю різдвяну службу на 10 вечора, далі на 8 вечора, а то й на 4 годину дня.

Джерело: http://inopressa.ru


Інші новини розділу

 • 2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці

  2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці · Anastasia · 21.12.2016 14:16

  З нагоди святкування Нового року у Києві готують безліч цікавих локацій для мешканців та гостей міста. Цьогоріч створювати святкову новорічну атмосферу будуть ярмарки, фудкорти, фотозони та концерти.


 • Як зустріти 2016 рік?

  Як зустріти 2016 рік? · Марина Левицкая · 01.12.2015 11:22

  Не варто сперечатися з тим, що Новий рік є найчарівнішим святом у році. Це пов'язано з тим, що кожна людина вірить в зміни на краще, покладаючи великі надії на Новий рік. Свято асоціюється з чимось казковим і містичним, тому ми робимо все можливе для того, щоб допомогти всьому доброму і хорошому не оминути наш дім.


 • Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих

  Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих · lesya · 04.01.2014 15:04

  Після Різдва пора зимових подарунків, здавалося б, закінчиться. Але ні: якщо у вас є половинка, то готуйтеся до прекрасних сюрпризів всього через кілька тижнів. Так, День святого Валентина обіцяє потішити закоханих приємними подарунками.


 • Незвичні різдвяні традиції

  Незвичні різдвяні традиції · lesya · 04.01.2014 11:16

  Традиції українського Різдва корінням сягають у глибину віків. І якщо колись це свято відзначали з особливим розмахом, сьогодні його традиції збереглися хіба що в селах. Та все одно в багатьох українських квартирах шостого числа понад вечір у квартирах погасне світло, і різдвяна свічка освітить святковий стіл з центральною стравою – кутею – своїм ненав’язливим світлом.


 • Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini

  Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini · lesya · 24.12.2013 21:37

  Незабаром Різдво, і всі, хто його відзначає, з нетерпінням чекають цього свята. На столах українців з’явиться кутя і вареники, а британці куштуватимуть індичку.