Різдвяні та новорічні рослини в різних країнах світу Автор: lesya · Опубліковано: 26.12.2011 15:33 · Розділ: Новорічні новини

Напередодні новорічних та різдвяних свят цікаво буде дізнатися, які рослини стають символом зимових свят у різних країнах світу. І якщо в нас прийнято ставити дома зелену ялинку, то у Великобританії, приміром, дім прикрашають гілками гостролиста та омели білої. За традицією, раз на рік, якраз напередодні Різдва, кожен чоловік має повне право поцілувати будь-яку дівчину, яка знаходитиметься під прикрасою з цієї рослини. До речі, стародавні друїди вважали омелу священною рослиною, символом вічного життя, а для римлян вона була символом миру. А поцілунки під омелою – це також римська традиція.

Обов'язковим атрибутом Японського Нового Року є мандаринове дерево та мандарини, які є символами щастя, здоров'я та довголіття. Придбати насіня можна на сайті gardenium.com.ua. У Японії на Новий рік традиційно використовують 3 гілки: гілочку бамбука – щоб діти швидко росли, гілочку сливи – щоб господарі помічників міцних мали, та гілочку сосни – щоб всі члени сім'ї жили так довго, як і сосна. А для відлякування злих сил японці вішають вінки з соломи перед входом у дім.

В Судані основним талісманом Нового року є зелений, недостиглий горіх. А найкраще з усіх побажань - знайти недозрілий горіх, який приноситиме щастя та везіння протягом всього наступного року.

В Ірані за декілька тижнів до Нового року прийнято в невеликі горщики висаджувати зерна пшениці. Посаджені зерна до Нового року сходять, і стають символом початку весни та нового року.

У Данії на Новий рік полюбляють прикрашати модрину. Однак дістати цю лісову красуню тут досить тяжко: для того, щоб вберегти свої ліси від браконьєрів, винахідливі лісники придумали чудовий спосіб. Напередодні свят вони обробляють ялинки спеціальною рідиною, яка на морозі не має запаху. Однак у теплому приміщенні дерево виділяє різкий задушливий нестерпний запах, караючи таким чином порушників.

У Греції фаворитом Нового року є гранатове дерево, а плід граната – невід’ємний атрибут новорічних свят. До речі, у Греції існує звичай, за яким рівно опівночі глава сімейства виходить у двір, розбиваючи об стіну плід граната. І якщо його зерна розлетяться по двору, у новому році сім'я житиме щасливо.

Похутукава - символ Різдва у новій Зеландії (фото взято з сайту midgard.ws)
Похутукава - символ Різдва у новій Зеландії (фото взято з сайту midgard.ws)

У Новій Зеландії наприкінці грудня починає цвісти похутукава - "залізне дерево". А на Різдво вся крона дерева покривається яскраво-червоно-бордовими оксамитовими квітками.

В Австралії на зимові свята прикрашають будинки родичем європейської омели – нуйтсією, а в Бразилії різдвяні та новорічні свята неможливо уявити без рослини Шлюмбергера.

Джерело: http://ecoportal.su/


Інші новини розділу

 • 2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці

  2017: ялинки, фотозони, і воркшопи у столиці · Anastasia · 21.12.2016 14:16

  З нагоди святкування Нового року у Києві готують безліч цікавих локацій для мешканців та гостей міста. Цьогоріч створювати святкову новорічну атмосферу будуть ярмарки, фудкорти, фотозони та концерти.


 • Як зустріти 2016 рік?

  Як зустріти 2016 рік? · Марина Левицкая · 01.12.2015 11:22

  Не варто сперечатися з тим, що Новий рік є найчарівнішим святом у році. Це пов'язано з тим, що кожна людина вірить в зміни на краще, покладаючи великі надії на Новий рік. Свято асоціюється з чимось казковим і містичним, тому ми робимо все можливе для того, щоб допомогти всьому доброму і хорошому не оминути наш дім.


 • Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих

  Найоригінальніші подарунки до Дня закоханих · lesya · 04.01.2014 15:04

  Після Різдва пора зимових подарунків, здавалося б, закінчиться. Але ні: якщо у вас є половинка, то готуйтеся до прекрасних сюрпризів всього через кілька тижнів. Так, День святого Валентина обіцяє потішити закоханих приємними подарунками.


 • Незвичні різдвяні традиції

  Незвичні різдвяні традиції · lesya · 04.01.2014 11:16

  Традиції українського Різдва корінням сягають у глибину віків. І якщо колись це свято відзначали з особливим розмахом, сьогодні його традиції збереглися хіба що в селах. Та все одно в багатьох українських квартирах шостого числа понад вечір у квартирах погасне світло, і різдвяна свічка освітить святковий стіл з центральною стравою – кутею – своїм ненав’язливим світлом.


 • Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini

  Британець приготував різдвяну індичку в полум'ї вихлопу Lamborghini · lesya · 24.12.2013 21:37

  Незабаром Різдво, і всі, хто його відзначає, з нетерпінням чекають цього свята. На столах українців з’явиться кутя і вареники, а британці куштуватимуть індичку.