Брюнетам небезпечно палити Автор: lesya · Опубліковано: 26.12.2011 13:05 · Розділ: Краса і здоров'я

Нещодавно група американських дослідників з Пенсильванського університету виявила, що темношкірі та темноволосі люди набагато легше та швидше звикають до сигарет, ніж блондини. Тому й хвороби, викликані палінням, трапляються у них набагато частіше та в набагато тяжчих формах.

За словами медиків, вся справа тут у наявності пігменту меланіну, який і надає темного відтінку нашому волоссю. Високий рівень меланіну обумовлює схильність людини до тютюну.

Гарі Кінг, керівник дослідження, розповів журналістам, що концентрація меланіну у крові безпосередньо пов'язана з кількістю сигарет, які людина викурює протягом дня, а також рівнем нікотинової залежності та рівнем впливу нікотину на організм.

За однією з версій, біохімічний склад меланіну дуже схожий зі складом нікотину. Окрім того, цей пігмент здатний зв'язуватися з нікотином, що призводить до швидкого накопичення останнього в організмі. Більше того, цей «зв’язаний» нікотин набагато довше затримується в тканинах тіла. А це викликає формування сильної нікотинової залежності та стає причиною набагато серйозніших захворювань.

Брюнеткам небезпечно палити (фото взято з сайту liveinternet.ru)
Брюнеткам небезпечно палити (фото взято з сайту liveinternet.ru)

В рамках дослідження вчені проаналізували дані 150 темношкірих курців. В анкеті учасники експерименту повинні були вказати свою власну норму сигарет на добу, відповівши на запитання про ступінь їхньої нікотинової залежності. На другому етапі дослідження вчені заміряли рівень речовини котоніну в організмі піддослідних. Отримані показники зіставили з рівнем меланіну у випробовуваних.

Однак отримані результати потребують серйозного наукового підтвердження, отож на даний час вчені планують провести низку досліджень в різних географічних зонах та в різні пори року. Окрім цього на рівень нікотину в крові потенційно можуть впливати споживання алкоголю, фізична активність, харчовий раціон, кількість жирових тканин та, нарешті, рівень стресу. Всі ці фактори необхідно врахувати в наступних дослідженнях, переконаний учений.

Джерело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.