Мексика планує солідно заробити на кінці світу Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2011 13:58 · Розділ: Події у світі

Нещодавно стало відомо, що наступного року Мексика планує серйозно заробити на кінці світу, заохочуючи туристичний бізнес в областях, де мешкали стародавні майя.

Кінець світу - вигадка (фото взято з сайту tsn.ua)
Кінець світу - вигадка (фото взято з сайту tsn.ua)

Нагадаємо, що згідно з одним із варіантів інтерпретації написів на двох табличках майя, світовий катаклізм повинен відбутися 21 грудня 2012.

Однак представники мексиканського відомства з питань туризму, зізнавшись, що вони аніскілечки не вірять у загибель світу, сподіваються привернути в найближчі роки до 52000000 туристів, особливо у південно-східні райони Мексики, які були серцем території майя.

За статистикою, Мексика щороку приймає близько 22 мільйонів відвідувачів.

Тут планується провести більше 500 заходів, тематика яких так чи інакше пов'язана з майя. Тут відбудуться церемонії за участю жерців майя, які здійснюватимуть ритуали, розпалюватимуть пахощі та співатимуть ритуальних пісень.

А у джунглях під Канкуні закопають так звану «капсулу часу» з листами та фотографіями. Окрім того, на території головного парку міста Чьапас, розташованого на кордоні з Гватемалою, планують встановити 8-футові електронні годинники, які вестимуть зворотний відлік часу до горезвісної дати кінця світу.

У даному контексті ще раз підтвердимо, що експерти, серед яких і археологи мексиканського Національного інституту антропології, впевнені, що концепція, якої дотримувалися майя, була неправильно потрактована, і зі світом найближчим часом нічого не трапиться. Майя вважали, що час циклічний, а в 2012 році просто закінчиться черговий цикл часу.

Однак знаменитий голлівудський блокбастер під назвою «2012» зміцнив апокаліпсичні очікування людства, що у свою чергу посприяло зростанню туристичних інтересів до Мексики.

Нагадаємо також, що календар майя починає свій відлік з 3114 року до нашої ери. Він ділить час на періоди довжиною в 394 роки - так звані бактуни. Тринадцятий бактун закінчується приблизно 21 грудня 2012 року.

Згідно з написами на кам'яній табличці 1300-річної давності, саме тоді з небес повинен зійти Болон Йокте - божество майя, яке традиційно пов'язували як з війною, так і з творінням.

Джерело: http://inosmi.ru/l


Інші новини розділу