У комп'ютері Меннінга виявили 110 000 секретних файлів Автор: lesya · Опубліковано: 23.12.2011 11:41 · Розділ: Події у світі

Цими днями у комп'ютері рядового армії США Бредлі Меннінга було виявлено близько 110 тисяч секретних дипломатичних депеш. Нагадаємо, що Меннінга звинувачують у розголошенні державної таємниці та передачі таємних відомостей сайту Wikileaks.

Про виявлення секретних файлів на комп’ютері злочинця заявив на попередніх слуханнях у справі Меннінга фахівець з комп'ютерних розслідувань Девід Шейвер. Слухання проходять на армійській базі Форт-Мід в штаті Меріленд.

Однак Шейвер так і не зміг встановити, чи секретна інформація була комусь передана, чи ні. Та, за словами іншого комп'ютерного експерта, витік документів був визнаний самим Меннінгом в ході записаного онлайн-спілкування у чаті.

На попередніх слуханнях у справі Меннінга повинні визначити, чи постане 24-річний рядовий армії США перед військовим трибуналом. До речі, якщо Меннінга визнають винним, йому загрожує довічне тюремне ув'язнення.

За словами Шейвера, деяких виявлених ним файлів не було серед американських дипломатичних депеш, опублікованих сайтом Wikileaks, однак близько 10 тисяч документів знаходилися в пошкодженому файлі, що, ймовірно, стало причиною того, чому вони залишилися неопублікованими.

Натомість Марк Джонсон, ще один комп'ютерний фахівець, зміг виявити в комп'ютері Меннінга записи його онлайн-чату з колишнім хакером, у яких підсудний визнає, що передав усі секретні файли.

На слуханнях йшлося також про те, що Меннінг страждав від «гендерних проблем», систематично зазнаючи знущань з боку товаришів по службі.

Нагадаємо також, що рядового Меннінга було заарештовано у травні минулого року одразу ж після того, як записи цього листування були передані владі. Девід Шейвер також розповів, що серед секретних файлів, виявлених у комп'ютері Меннінга, було декілька версій відеозапису вертолітної атаки 2007 року та секретна інформація про в'язнів тюрми в Гуантанамо.

Меннінгу загрожує довічне увязнення
Меннінгу загрожує довічне увязнення

Окрім того, фахівець виявив у комп'ютері Бредлі Меннінга більше 100 інтернет-запитів на слова "Wikileaks" та "Джуліан Ассанж".

До речі, прихильники рядового Меннінга, які навіть організували демонстрацію неподалік головного входу на військову базу, були обурені закриттям судового засідання.

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу