У Болівії у продаж надійшов хліб з листя коки Автор: lesya · Опубліковано: 20.12.2011 20:45 · Розділ: Цікаві факти

Напередодні Нового року болівійські селяни, які вирощують рослини коки, вирішили порадувати покупців новим незвичайним продуктом: наприкінці тижня у цій південноамериканській країні в продаж надійшли солодкі новорічні булки, спечені з борошна з використанням листя коки. За окремими даними, на сьогоднішній день вже виготовлено близько 5000 незвичайних хлібобулочних виробів, і це ще не кінець.

Вартість «кокаїнової» булочки становить приблизно чотири долари. При цьому перед самим Новим роком продаж булок з коки здійснюватиметься виключно в департаменті Кочабамба, однак уже з 2012 року географія продажів розшириться, і булки можна буде придбати по всій країні. За словами виробників, до звичайних інгредієнтів, необхідних для випічки булок, додаватимуть "додаткову енергію" у вигляді волокон листя коки, які містять низку алкалоїдів.

З листя коки спекли хліб (фото взято з сайту psyplants.org)
З листя коки спекли хліб (фото взято з сайту psyplants.org)

При цьому виробники переконують, що ніякої шкоди здоров'ю їхня продукція завдати не може. Адже в таких кількостях та в натуральному вигляді кока не викликає звикання, а борошно, виготовлене з листків рослини, містить кальцій, залізо та численні вітаміни. Окрім того, на сьогоднішній день підприємство випускає і пробні партії інших продуктів з використанням коки - освіжаючі та енергетичні напої, карамель, лікери та знеболюючі. "Наша мета - довести всім, що кока ідеально підходить для виробництва корисної продукції", - переконують представники фабрики.

До речі, підприємство з переробки коки з'явилося в Болівії з ініціативи президента країни Ево Моралеса, який всіляко підтримує розвиток індустрії вирощування коки для традиційного у цій країні споживання. За словами представників влади Болівії, самі листя коки не є наркотиком та є невід’ємною складовою культури Анд.

Нагадаємо, що сам Моралес відомий своєю твердою позицією щодо необхідності легалізації коки як рослини. Він неодноразово жував листя коки на міжнародних зустрічах, в тім числі і на конференції ООН з питань наркотиків, намагаючись довести нешкідливість цієї рослини. Більше того, Моралес навіть організував спеціальне свято - Національний день жування листя коки, прийнявши згодом рішення про відмову Болівії від дотримання Єдиної конвенції про наркотичні засоби ООН.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу