Вчені вирахували швидкість пересування смерті Автор: lesya · Опубліковано: 20.12.2011 23:04 · Розділ: Цікаві факти

«Ходи швидше або помри», - ось так похмуро жартують журналісти популярного видання Mail Online. І, зауважимо, небезпідставно. Так, нещодавно група австралійських дослідників провела вельми цікаве дослідження, в ході якого з’ясувала, з якою саме швидкістю повинна пересуватися літня людина, щоб у буквальному сенсі втекти від смерті. Разом з цим, вони, звісно, визначили, з якою швидкістю ходить сама «стара з косою».

За даними EurekAlert, за основу дослідження вчені взяли дані 1705 чоловіків у віці 70 років і старших, зібрані в рамках масштабного проекту з дослідження здоров’я CHAMP. Вибірка вийшла досить-таки строкатою, оскільки лише половина обраних людей були корінними австралійцями, решта ж учасників дослідження - приїжджі з Італії, Великобританії, Греції та Китаю.

В процесі експерименту фахівці оцінили швидкість ходи учасників на початку дослідження. До отриманих записів вчені повернулися аж через п'ять років. За вказаний період було зафіксовано 266 смертей – серед учасників дослідження, зрозуміло.

Людей, які пересуваються зі швидкістю 5 км/год, смерть не наздожене
Людей, які пересуваються зі швидкістю 5 км/год, смерть не наздожене

І виявилося, що так званий нещадний жнець (Grim Reaper), або, іншими словами, скелет з косою в довгому чорному балахоні з капюшоном, пересувається зі швидкістю 0,82 метра за секунду (тобто близько 3 км/год).

«В ході дослідження ми виявили вельми цікавий факт: жоден учасник нашого експерименту при ходьбі зі швидкістю 1,36 м / с (5 км / год) чи вищою ні разу не стикався зі смертю, отож, скоріше за все, ця величина є недосяжною для смерті». Тому всім без винятку людям похилого віку, які бажають уникнути смерті, спеціалісти радять ходити зі швидкістю 5 км/год або й, по можливості, швидше.

Стаття з результатами цього вельми цікавого дослідження опублікована в науковому виданні British Medical Journal.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу