Sony продемонструвала "цукрову" батарейку Автор: lesya · Опубліковано: 21.12.2011 01:49 · Розділ: Нові технології

Цими днями компанія Sony продемонструвала світові «цукрову» батарейку. Розроблена спеціалістами система генерує електрику в результаті хімічної реакції целюлози з ферментами.

Для прикладу представник Sony Тісато Кіцукава привів технологію з отриманням енергії термітами в результаті поїдання дерева. У випадку з термітами група ферментів «харчується» целюлозою, розщеплюючи її на прості цукри. Далі за допомогою групи інших ферментів з утворених моносахаридів виробляються електрони (струм) та іони водню. І, власне, ці іони водню вступають в реакцію з киснем, який міститься в повітрі, формуючи побічний продукт - воду.

До речі, компанія демонструвала прототип біобатареї, яка працює на основі на цукру, ще в 2007 році. З тих пір фахівцям вдалося істотно зменшити величину пристрою, довівши розміри батарейки до розмірів половини сірникової коробки.

Батарейка працювала на шматочках гофрованого картону (фото взято з сайту mysciencestyle.blogspot.com)
Батарейка працювала на шматочках гофрованого картону (фото взято з сайту mysciencestyle.blogspot.com)

За словами пана Кіцукави, такі джерела енергії екологічні та абсолютно безпечні, особливо у порівнянні з традиційними акумуляторами, які використовуються для живлення сучасних пристроїв. На сьогоднішній день основним недоліком розробки є занадто низька потужність. Саме за цим показником вона поступається своїм традиційно використовуваним попередникам. Спеціалістам компанії Sony вдалося довести продуктивність батарейки до можливості живити MP3-плеєр - щоправда, у компанії не уточнюють, про яку саме модель MP3-плеєра йдеться.

На виставці Eco-Products 2011, яка 15 грудня відкрилася в Токіо, представники Sony провели демонстрацію технології. В якості сировини для батарейки використовувалися дрібні шматки гофрованого картону, а генеровану електрику приводив у дію невеликий за розмірами вентилятор.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.