Вчені зібрали дисплей з кишкових паличок Автор: lesya · Опубліковано: 20.12.2011 18:17 · Розділ: Нові технології

Нещодавно вчені представили світові нову розробку, яка вражає своєю оригінальністю: вони створили дисплей, кожен піксель якого представляє собою окрему колонію кишкової палички Escherichia coli. Стаття вчених опублікована в журналі Nature.

На першому етапі розробок дослідники зібрали матрицю з п'яти тисяч заглиблень. Матеріал матриці було обрано такий, щоб колонії E. coli могли обмінюватися крізь нього відповідними хімічними сигналами. Окрім того, геноми цих мікроорганізмів були модифіковані таким чином, щоб в якості сигнальної молекули виступала молекула пероксиду водню, а на момент виявлення цієї речовини колонії починають синтезувати флуоресціюючі речовини.

Новій пристрій створено з кишкових паличок (фото взят з сайту ua.korrespondent.net)
Новій пристрій створено з кишкових паличок (фото взят з сайту ua.korrespondent.net)

Через те, що бактерії виробляють перекис не постійно, а з деякими перервами, вчені отримали "дисплей", по якому з певною частотою перебігають світлові хвилі. На завершальному етапі розробки фахівці модифікували дисплей таким чином, щоб він починав світитися яскравіше за умов наявності у повітрі миш'яку. Ясна річ, що розроблений пристрій ще дуже далекий від практичного застосування, однак, за словами самих розробників, дисплей з кишкових паличок є черговим кроком на шляху до створення ефективних пристроїв на біологічній основі.

Нагадаємо також, що кишкові палички вже не вперше лягають в основу сучасних технологічних розробок. Так, наприкінці вересня цього року в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences з'явилася робота, автори якої використовували колонії кишкових паличок для передачі секретних повідомлень. Цікаво, що в якості "паперу" використовувалася аналогічна прямокутна матриця з осередків з живильним розчином. За словами фахівців з криптографії та стеганографії, розробка вийшла надзвичайно цікавою, однак, як і у випадку з дисплеєм, поки що далека від практичного застосування.

Джерело: http://lenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.