Одностатеві шлюби бережуть здоров'я Автор: lesya · Опубліковано: 19.12.2011 23:04 · Розділ: Суспільство

Нещодавно вчені Колумбійського університету (Columbia University), США, з’ясували вельми цікавий факт: виявилося, що в штаті Массачусетс (Massachusetts) кількість відвідувань гомосексуалістами клінік значно знизилася після того, як тут офіційно дозволили одностатеві шлюби.

Спершу дослідники виявили, що у гомосексуалів частіше спостерігають депресію або ж думки про суїцид, ніж у гетеросексуальних чоловіків. За словами фахівців, причина цьому - соціальна ізоляція перших.

Одностатеві шлюби дозволені в 6 штатах Америки, однак Массачусетс був першим штатом, де у 2004 році ці шлюби легалізували. В рамках дослідження вчені провели спостереження за 1211 геями, які відвідували клініки за рік до легалізації шлюбів та через рік після цієї легалізації. І виявилося, що після прийняття закону кількість відвідувань геями клінік знизилася на 13%. Окрім того, знизилася кількість звернень у зв’язку з підвищенням артеріального тиску, депресією та «розладами адаптації». Автори дослідження вважають, що це може бути зумовлене зниженням напруги.

Одностатеві шлюби знижують стрес у гомосексуалістів
Одностатеві шлюби знижують стрес у гомосексуалістів

До речі, гомосексуальні жінки в дослідженні участі не брали, оскільки їх було занадто мало для того, щоб дати якийсь статистично значущий результат.

Керівник дослідження доктор Марк Хатценбухлер (Mark Hatzenbuehler) заявив, що результати показують, як видалення бар'єру сприяє зміцненню здоров'я гомосексуальних та бісексуальних чоловіків.

Водночас представник фонду Терренса Хіггінса (Terrence Higgins Trust) наголосив на наявності безпосереднього зв’язку між здоров'ям і щастям людини. «Не дивно, що люди, яких всі сприймають як громадян другого сорту, як правило, мають низьку самооцінку, яка, у свою чергу, штовхає їх іти на ризики: наркотики, зловживання алкоголем або ж небезпечний секс - все це має однакові наслідки для їхнього здоров'я », - поділився з журналістами представник фонду.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.