Вчені розкрили секрет успіху музичного хіта Автор: lesya · Опубліковано: 19.12.2011 19:48 · Розділ: Музика

Нещодавно вчені Брістольського університету створили програму, здатну визначити, чи стане пісня лідером музичних хіт-парадів, чи їй судилося займати останні місця популярних чартів. Повідомляється, що програма оцінює пісні за 23 критеріями, серед яких гучність, придатність для танцю та простота гармонії.

Програма пройшла випробування на хітах останніх 50 років, передбачивши положення пісні в таблиці популярності з точністю до 60%.

"Метою нашої наукової роботи було виведення загальної формули для визначення того, яка саме пісня стане хітом, а яка потрапить в нижні рядки музичних чартів", - розповів керівник дослідження доктор Тіль де Бі.

Хіт 1981 Shaddap You Face Джо Дольче спантеличив програму
Хіт 1981 Shaddap You Face Джо Дольче спантеличив програму

За словами ученого, для перевірки встановленої закономірності використовувалися пісні британського хіт-параду, починаючи з 1961 року і аж до наших днів. Виведене рівняння щотижня тестувалося на нових піснях, передбачаючи їхнє майбутнє розташування в таблиці популярності.

"У 60% випадків наші передбачення були вірними, - розповів де Бі, - Та, ясна річ, поки що наша методика недосконала".

Для того, щоб навчити програму вираховувати ступінь впливу основних елементів популярності пісні, використовувалася техніка навчання штучного інтелекту. В окремих випадках формула не спрацьовувала, особливо тоді, коли хітом несподівано ставала пісня, музичні характеристики якої залишають бажати кращого.

Так, приміром, у 2010 році пісня Surfin 'Bird групи The Trashmen опинилася на третьому рядку британського чарта - в основному, завдяки своєму розповсюдженню в інтернеті.

Отож доктор де Бі визнає, що програма не може оцінити роль грамотного маркетингу в процесі становлення пісні шлягером хіт-парадів. І навпаки, те, що програма поставила пісню на високе положення в таблиці, зовсім не означає, що композицію насправді варто слухати.

Тому створена програма – це аж ніяк не вердикт цінності пісні, зізнається де Бі, скоріше, це своєрідний соціальний барометр, який визначає те, що люди з найбільшою ймовірністю купуватимуть.

Окрім того, результати дослідження продемонстрували стійку зміну музичних смаків за останні півстоліття. Так, з роками пісні стали голоснішими, і під них стало набагато легше танцювати.

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу