Найнебезпечніша стежка світу Автор: lesya · Опубліковано: 19.12.2011 12:58 · Розділ: Цікаві факти

У цілому світі є всього декілька пам'яток, оглянувши які ви зіткнетеся лоб в лоб зі смертельною небезпекою. І чи не найпершою в цьому списку є пішохідна стежка в Іспанії, названа El Caminito del Rey. Ця стежина, яка висить над прірвою вздовж ущелини El Chorro, подарує насправді чудові враження: незабутні краєвиди на озера, річки та густі зарослі дерев не залишать байдужими нікого.

Ущелина Ель Чорро (El Chorro) є каньйоном, утвореним річкою Гвадалорсе у вапняковій породі. Результат - захоплюючі скелі, які приваблюють сюди альпіністів зі всієї Європи. А гребля, збудована тут у 1921 році, сприяла утворенню трьох величезних озер насправді незрівнянної краси. Ось тут, неподалік села Alora, і розташувалася моторошно небезпечна пам'ятка - стежка El Caminito del Rey.

Ця небезпечна стежка має поважний вік, її почали будувати ще в далекому 1901 році, а відкрили у 1905. Вона являє настил, завширшки з метр, покладений на вбиті в скелю штирі. Все це спорудження звивається, повторюючи вигини скель, на висоті 300 метрів. Зрозуміло, що окремі райони стежки під впливом часу продірявилися і тепер зловісно світяться смертельно небезпечною прірвою під ногами. Більше того, є місця, де від стежки залишилися лише металеві балки, а від поручнів по всій протяжності проходу й сліду не залишилося.

Стежку полюбляють екстремали
Стежку полюбляють екстремали

До речі, будівництво стежки Ель Камініто дель Рей мало на меті суто практичні цілі - вона повинна була стати найкоротшою дорогою до греблі, призначеною для працівників та доставки необхідних матеріалів. Однак стежка зв'язала між собою два водоспади Чорро та Гайтанехо, а це не могло не привернути увагу туристів. Більше того, навіть сам король Альфонсо XIII у 1921 році пройшов по цій стежці, прямуючи на відкриття греблі, подарувавши тим самим їй (стежці) другу назву - Маленький королівський прохід (The King's little pathway).

На сьогоднішній день вхід на стежку заборонений, однак це не могло зупинити шибайголов, які ганяються за адреналіном. Не один із цих відчайдухів навіки спочив на каменях під стежкою Ель Камініто дель Рей. Отож місцева влада ініціювала проект з реконструкції стежки, який обійдеться в 7 мільйонів євро.

Джерело: http://ofsail.com


Інші новини розділу