США даремно витратили 2,5 мільярда доларів на нетрадиційну медицину Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.06.2009 09:17 · Розділ: Медицина

За 10 років уряд США витратив два з половиною мільярди доларів на вивчення ефективності методів альтернативної і нетрадиційної медицини. Проте, значна частина вивчених способів лікування виявилася неефективною.

Створений Конгресом США Національний центр нетрадиційної медицини (National Center for Complementary and Alternative Medicine, NCCAM) провів безліч досліджень, що підтвердили неспроможність лікування за допомогою різних альтернативних засобів та методів, серед яких ехінацея, гінкго, акулячі хрящі, акупресура, енергетичні поля, мозкові хвилі, магніти і багато інших. Не дивлячись на це прихильники цих методів лікування продовжують отримувати гранти на їх вивчення та розвиток.

В ході досліджень ефективність була підтверджена лише для декількох методів. Фахівці NCCAM з'ясували, що капсули з імбиром знімають нудоту, викликану хіміотерапією. Йога, масаж і медитація допомагають зняти втому, напругу і неспокій.

Після створення NCCAM в 1999 році Конгрес США виділив йому 50 мільйонів доларів. У 2008 році бюджет центру склав 122 мільйони доларів. Половина з 18 членів експертної комісії NCCAM є прихильниками нетрадиційного лікування. Безліч схвалених ними досліджень, що фінансуються центром, проводять їх колеги. Деякі експерти самі отримали гранти. Директор NCCAM, Жозефіна Бріггс (Josephine Briggs) пояснила АР, що скромні результати багаторічних досліджень можуть бути пов'язані з тим, що вплив нетрадиційних методів лікування на біль, втому, неспокій, пам'ять можна оцінити лише суб'єктивно.

Джерело medportal.ru


Інші новини розділу