Секретна формула Кока-Коли переїхала в музей Автор: lesya · Опубліковано: 17.12.2011 12:46 · Розділ: Події у світі

Вперше за 86 років знаменита компанія Coca-Cola змінила місце зберігання секретного рецепту приготування популярного в цілому світі газованого напою. Так, цими днями таємничу формулу дістали з банківської комірки та перевезли в музей World of Coca-Cola, який розташовується в Атланті.

За словами керівника компанії Мухтара Кента, "це насправді особливий день в історії компанії Coca-Cola. Водночас ця подія стане незрівнянною кульмінацією святкування 125-ї річниці появи напою". Нагадаємо, що таємничий рецепт Coca-Cola був винайдений ще у далекому 1886 фармацевтом з Атланти на ім’я Джон Пембертон. Формулу приготування напою протягом тривалого часу зберігали в строгому секреті. Більше того, не було навіть ніяких писемних заміток: формулу напам'ять знало лише декілька людей, і до певного часу рецепт передавався тільки усно.

м

Відтепер рецепт Кока-Коли зберігатимуть в музеї (фото взято з сайту museum-world.livejournal.com)
Відтепер рецепт Кока-Коли зберігатимуть в музеї (фото взято з сайту museum-world.livejournal.com)

Однак у 1919 році тодішній глава компанії Ернест Вудраф вирішив взяти позику в банку Нью-Йорка, надавши фінансовій установі написану від руки формулу в якості гарантії. Відсотки по позиці були сплачені лише у 1925 році, і з того часу формула зберігалася в банку SunTrust в Атланті.

До речі, що стосується 125-річчя компанії, то Coca-Cola з нагоди цієї дати випустила спеціальні ювілейні набори, які складаються з чотирьох пляшок різного дизайну – кожна з пляшок є колекційною дерев'яною упаковкою. Окрім того, з нагоди свого ювілею Coca-Cola випустила ексклюзивну книгу з фотографіями та малюнками. На сторінках видання можна знайти унікальні знімки та малюнки цього найпопулярнішого в світі напою. Зазначимо також, що книгу вже може придбати кожен бажаючий, а коштує це ювілейне видання близько 65 доларів.

Джерело: http://www.pravda.ru


Інші новини розділу