Психічні захворювання охоплюють цілі країни Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2011 22:55 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені провели дослідження, в результаті якого виявилося, що на сьогоднішній день психічні захворювання – це вже не особиста проблема кожного. Сьогодні різного роду захворювання психіки охоплюють цілі країни, отож в загальному проблема душевного здоров’я набуває характеру глобальної.

Так, за даними фахівців, у всього населення Італії спостерігаються проблеми з душевним здоров'ям. Серед італійців відзначається швидке зростання тривожних станів та хронічних хворіб, а сімейні походи до психолога стають нормою.

Зауважимо, що населення Італії хоча й старіюче, та в цілому здорове: країна займає третє місце в Європі за тривалістю життя. Так, з 1980 року тут на 60% скоротилася смертність в результаті серцево-судинних захворювань, смертність від раку знизилася з 1990 року на цілих 20%. Однак, за даними фахівців, італійців страшно ледачі, до того ж для них характерна неймовірна пристрасть до сигарет. За статистикою, ця шкідлива звичка щороку забирає життя 70000-83000 осіб.

В Італії більшість населення приймає антидепресанти
В Італії більшість населення приймає антидепресанти

Однак спеціалісти особливо стривожені психічним здоров'ям нації. В Італії стрімко зростає кількість людей, які приймають антидепресанти (за даними фармакологічного агентства Osmed, за останні 10 років вживання цих препаратів виросло вдвічі). Як твердить психолог Джанкарло Річчі, депресія стає наслідком глибокого незадоволення, причина якому - сучасне постмодерністське суспільство.

Так, це суспільство, яке не терпить слабкості. Будь-які прояви страждання тут під забороною. Всі змушені жити в штучній атмосфері гарного настрою. Меланхолія та смуток поступово стали хворобами. А масове вживання антидепресантів демонструє, що таблетки сучасними людьми сприймаються як найкоротший шлях до усунення проблеми, навіть без найменшої спроби вирішити її іншим шляхом, резюмує доктор Річчі.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу