Вчені створили тканину, яка може самоочищуватися Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2011 18:21 · Розділ: Нові технології

Уявіть собі джинси або ще краще шкарпетки, які, повисівши на мотузці під променями сонця, знову стають чистими та пахучими. Думаєте, фантастика? А ось і ні.

Так, зовсім недавно вчені розробили нову бавовняну тканину, яка може самоочищуватися від бруду та бактерій під впливом звичайних сонячних променів. Результати дослідження опубліковані виданням ACS Applied Materials & Interfaces.

Дослідники Мінгс Лон та Дейонь Ву створили тканину зі спеціальним покриттям, виготовлену з діоксиду титану - білої речовини, яку використовують у виробництві багатьох продуктів, починаючи з білої фарби та закінчуючи сонцезахисними кремами. Секрет тканини ось у чому: діоксид титану здатний розщеплювати бруд, знищуючи при цьому мікроби. Та це відбувається винятково під впливом деяких типів освітлення. На сьогоднішній день цей елемент вже використовується в самоочисних вікнах, кухонних плитах та плитці для ванної кімнати, в шкарпетках без запаху та інших виробах.

Тканина зможе самоочищуватися
Тканина зможе самоочищуватися

До речі, бавовняні тканини, здатні самоочищатися, вже створювалися в минулому, однак, за словами авторів розробки, процес самоочищення тканини активувався виключно під впливом ультрафіолету. Отож вчені вже найближчим часом планують представити світові нову, удосконалену тканину, яка зможе очищатися під дією звичайного сонячного світла.

Та поки що тканина перебуває на стадії активних випробувань. Звіт дослідників описує бавовняну тканину, покриту наночастинками діоксиду титану та азоту. Новинка вже встигла продемонструвала ефективність у самовидаленні помаранчевих плям. І на завершення додамо: якщо в когось виникли сумніви щодо якості нової розробки, то вчені переконують, що супер-покриття не зазнає анінайменших пошкоджень в результаті прання та висихання.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.