Чоловіки переоцінюють свій шарм Автор: lesya · Опубліковано: 16.12.2011 10:49 · Розділ: Суспільство

Вчені твердять, що чим більше жінка подобається чоловікові, тим більше цей чоловік схильний переоцінювати справлене на неї враження. Так, за результатами досліджень, проведених психологами з Коледжу Вільямса та Техаського університету в Остіні (США), чоловіки набагато частіше помиляються, оцінюючи власну чарівність та готовність партнерки йти на сексуальний контакт.

У дослідженні взяло участь 96 чоловіків та 103 жінки. Кожен з учасників експерименту повинен був протягом трьох хвилин поговорити з кількома потенційними сексуальними партнерами. Та перед цим учасники оцінювали власну привабливість та свої шанси на «секс без зобов'язань» з точки зору потенційних партнерів. По завершенню експериментального флірту всі піддослідні повинні були оцінити привабливість співбесідників та те, наскільки, на їхню думку, партнери зацікавилися інтимним зв’язком.

В результаті виявилося, що чоловіки, які шукають короткотривалих взаємин та швидкого сексу, схильні переоцінювати себе в очах жінок. Окрім того, зазвичай такі чоловіки вважають себе неперевершеними, хоча насправді це далеко не так.

Натомість привабливі чоловіки позбавлені цих помилок, адже найчастіше їхня самооцінка збігається з думкою протилежної статі. І разом з тим, чим більше жінка подобається чоловікові, тим більшою мірою він схильний переоцінювати її інтерес до нього. Натомість жінки, навпаки, схильні недооцінювати чоловічу зацікавленість.

Чоловіки схильні переоцінювати свою привабливість (фото взято з сайту forum.x-city.com.ua)
Чоловіки схильні переоцінювати свою привабливість (фото взято з сайту forum.x-city.com.ua)

Вчені пояснюють це наступним чином: завищена самооцінка чоловіків у міжстатевих стосунках може бути цілком виправданою. Ті чоловіки, які «багато про себе думають», набагато успішніші в репродуктивному плані. Натомість коли чоловік усвідомлює власну нікчемність поряд із прекрасною дамою, то така ситуація абсолютно безнадійна: самець відсікає собі будь-яку можливість залишити потомство та передати нащадкам власні гени.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.