Людиною року став "демонстрант" Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2011 23:16 · Розділ: Події у світі

Цими днями журнал Time назвав людину року – нею, за версією авторитетного американського журналу, став узагальнений образ «демонстранта». На думку авторів видання, саме демонстрант, незадоволений владою, здійснив найбільший та найвагоміший вплив на розвиток світу в 2011 році.

Окрім того, видання підкреслює особливу роль Мухаммеда Буазізі - людини, із самоспалення якої почалися заворушення в Тунісі. За професією Буазізі був торговцем овочами.

Саме після його самоспалення масові народні хвилювання переросли в так звану «жасминову» революцію. Акції протесту були викликані насамперед невдоволенням населення відсутністю політичних свобод, соціальною нерівністю, розгулом корупції та масовим безробіттям. В результаті народних заворушень 14 січня цього року президент бен Алі втік з Тунісу в Саудівську Аравію, а вже наступного дня його усунули з посади.

Саме Туніс поклав початок цілій низці протестів, які прокотилися країнами арабського світу. В результаті народних повстань змінилися режими в Єгипті та Лівії. А у Ємені президент Алі Абдалла Салех, який знаходився при владі вже протягом 30 років, в результаті масових протестів був змушений подати у відставку. Не менш запекле протистояння влади та опозиції ось уже протягом дев'яти місяців спостерігається в Сирії.

Однак протести схвилювали не лише арабський світ. Так, приміром, акція протесту під назвою «Захопи Уолл-Стріт» розпочалася в Нью-Йорку 17 вересня, швидко розповсюдившись і на інші великі міста США, включаючи Лос-Анджелес, Майамі та Вашингтон, а також на країни Європи.

Людиною року ставдемонстрант (фото взято з сайту donbass.ua)
Людиною року ставдемонстрант (фото взято з сайту donbass.ua)

Зокрема у Росії численні виступи опозиції були пов'язані з результатами виборів до Думи, які відбулися 4 грудня - перемогу на виборах здобула партія «Єдина Росія», що викликало незадоволення значної частини населення.

Окрім збірного образу протестуючих маніфестантів до списку претендентів на титул потрапили інші відомі особи, серед яких померлий глава Apple Стів Джобс, президент США Барак Обама, аргентинський футболіст Ліонель Мессі, який отримав скандальну популярність, та екс-глава МВФ Домінік Стросс-Кан.

Джерело: http://www.infox.ru


Інші новини розділу