Вчені "стиратимуть" в мозку спогади про кокаїн Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2011 11:35 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені запропонували новий метод боротьби з кокаїновою залежністю. Важливість цього відкриття насамперед у тому, що якщо з'явилася можливість боротися з кокаїном, то вчені зможуть перемогти й залежність від слабших, та не менш небезпечних наркотиків.

Так, зовсім недавно вчені з женевського університету знайшли метод боротьби з кокаїновою залежністю, який вже пройшов успішні випробування на мишах. Суть цього методу полягає в тому, щоб стерти з мозку на клітинному рівні спогади про прийом кокаїну. Мозок, який не пам'ятає того, що він вже колись вживав кокаїн, не пам’ятатиме про те, що він потребує наступної дозі. Як наслідок, він вже не буде залежним від цього страшного наркотику, який є однією з найсерйозніших проблем усього людства.

Вчені знайшли новий спосіб боротьби з залежністю від кокаїну
Вчені знайшли новий спосіб боротьби з залежністю від кокаїну

Як відомо, кокаїн називають "проблемним наркотиком". Він викликає сильну наркотичну залежність, якої практично неможливо позбутися, а якщо й можливо, то зробити це надзвичайно важко. За словами фахівців, кокаїн є другим після опіатів «проблемним наркотиком» - наркотичною речовиною, зловживання якою є значною соціально-економічною проблемою.

В процесі проведення експериментальних досліджень швейцарським вченим вдалося розробили метод боротьби з кокаїновою залежністю. Більше того, фахівці довели, що він і справді працює, щоправда поки що тільки на мишах.

"Вперше нам вдалося досягти можливості маніпулювати зв'язком між двома нервовими клітинами мозку для того, щоб стерти пам'ять про прийом кокаїну та повернути людину до нормального стану" - говорить Крістіан Люшер (Christian Lüscher).

За словами спеціалістів, у нашому мозку є зони, які відповідають за ефекти задоволення. Використання протеїну та світла дозволяє впливати на чутливі до світла зони мозку. Контроль за цими ділянками мозку, які відповідають за пам'ять про вживання кокаїну, відбувається на нейронному рівні. Однак, за словами ученого, перед проведенням тестування цього методу на людях треба, щоб пройшов певний час для підтвердження того, що метод безпечний для людей.

Джерело: http://infuture.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.