Вчені з'ясували, чому позіханням можна "заразитися" Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2011 19:05 · Розділ: Наука

Вчені з усього світу протягом тривалого часу намагалися з’ясувати, чому, коли бачиш, як хтось позіхає, в тебе неминуче виникає нестримне бажання й самому позіхнути. Висловлювалися припущення, що цей феномен є особливою формою соціальної емпатії, яка допомагає людям взаємодіяти між собою. І лише недавно дослідникам вдалося точно дізнатися суть цього явища.

Соціальну версію «заразності» позіхання підтверджував той факт, що діти починають «заражатися» позіханням лише з 4-5 років, тобто лише тоді, коли починають інтерпретувати емоції інших людей. Однак вчені не могли зрозуміти, що саме визначає моменти, коли позіхання є «заразливим», а коли ні.

Отож у даному контексті вчені з Університету Пізи провели спеціальне дослідження, в рамках якого проаналізували близько 480 нападів позіхання у 109 добровольців, які живуть в різних частинах планети - в Північній Америці, Африці, Азії та в Європі. Отримані результати підтвердили існуючу теорію про «соціальність» позіхання.

Найчастіше передається позіханя членів сімї
Найчастіше передається позіханя членів сімї

Так, в результаті дослідження з'ясувалося, що реакція людей на позіхання є дійсним відображенням зв'язків, наявних між різними групами людей. Інакше кажучи, головним чинником «заразливості» позіхання виявилися взаємини між людьми: тим, хто позіхнув, та тим, хто побачив чи почув його.

За словами дослідниці Елізабетти Палагі, найбільш «заразливим» виявилося позіхання членів сім'ї. Саме воно незмінно викликало бажання позіхнути у відповідь майже у половини учасників експерименту. На другому місці розташувалися друзі, на чиє позіхання спостерегли відповідну реакцію приблизно в 25% добровольців. А ось позіхання просто знайомих людей провокувало на відповідне бажання позіхнути лише кожного восьмого, а зовсім незнайомих - одного з десяти учасників дослідження. Окрім того, між незнайомцями позіхання передавалася значно довше, ніж між добре знайомими людьми.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.