Вчені довели: шрами прикрашають чоловіків Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2011 21:11 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені провели дослідження, в процесі якого з’ясували вельми цікавий факт: виявилося, що шрами на обличчі чоловіка приваблюють представниць протилежної статі. Однак фахівці підкреслюють, що ця залежність не поширюється на сліди, отримані в результаті вітрянки або акне.

У новому дослідженні вчених взяло участь близько 220 осіб. Вчені запропонували піддослідним переглянути фотографії чоловіків і жінок зі шрамами та без них. В результаті виявилося, що жінки надають перевагу чоловікам зі слідами насильства на обличчі. Натомість представники сильної половини людства не проявляють ніякого інтересу до жінок зі шрамами.

Вчені вважають, що шрами на обличчі потенційного партнера сигналізують жінкам про його підвищену мужність та схильність до ризику, викликаючи короткочасний потяг. Окрім того, шрами часто можуть бути свідченням хороших генів чи сильної імунної системи, що також відіграє важливу роль при виборі партнера.

Шрами сприймаються жінками як свідчення мужності
Шрами сприймаються жінками як свідчення мужності

"Сліди від вітрянки, акне чи якихось хірургічних операцій, навпаки, вказують на слабку опірність організму інфекціям, а це вже розглядається жінками негативніше, ніж інші типи шрамів", - йдеться у дослідженні.

Однак психологи наголошують на тому, що наявність шрамів може вплинути на вибір партнера лише тоді, коли йдеться про нетривалі взаємини. Водночас наявність шрамів ніяк не позначається нa вибoрі партнeра для тривалих відносин. На вибір партнерки у чоловіків наявність шрамів теж ніяк не впливала.

Автор дослідження пояснює отримані результати наступним чином: жінкам, які прагнуть короткострокових взаємин, чоловіки зі шрамами приходяться до душі тому, що у таких чоловіків вищий рівень тестостерoну та, як уже зазначалося, хороші гени. У свою чергу чоловіки без шрамів сприймаються як більш турботливі, а це дуже важливо для тривалих стосунків.

Результати дослідження також доводять, що жінкам подобалися чоловіки зі шрамами ще в далекому минулому. Так, у венесуельському племені яномамо чоловікам у ритуальних битвах ще й сьогодні наносять множинні рани на обличчя. Отримані шрами вони зафарбовують, щоб підкреслити свою силу та витривалість. Можна також згадати традицію фехтування – отримані від шпаги рубці завжди вважалися доказом хоробрості та стійкості.

Джерело: E-NEWS

http://www.medic-today.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.