Кардинально новий метод боротьби з грипом Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2011 18:46 · Розділ: Нові технології

Ні для кого не секрет, що залишитися здоровим під час епідемії грипу доволі складно. Та нещодавно група китайських дослідників з Академії наук та Академії сільськогосподарських наук запропонували кардинально новий метод боротьби з вірусами, який дозволяє уникнути хворобливих ін'єкцій завдяки використанню повітряного фільтру із спеціального матеріалу, який ефективно фільтрує віруси грипу ще до того, як вони потрапляють всередину організму та починають завдавати шкоди. Окрім того, хворі, які носитимуть модифіковані маски-фільтри, розповсюджуватимуть набагато менше вірусів у навколишньому середовищі.

За словами фахівців, такі препарати, як антибіотики, неефективні у боротьбі з вірусними інфекціями, тому замість них застосовують спеціальні противірусні препарати. Але з часом ефективність дії подібних препаратів починає знижуватися і сходить нанівець через те, що віруси здатні постійно мутувати, стаючи нечутливими до певних видів лікарських препаратів. На даний час у світі щороку від вірусу грипу вмирає близько 300 тисяч осіб.

Опираючись на той факт, що віруси можуть розмножуватися виключно всередині живих клітин-господарів, Ксуебінг Лі (Xuebing Li) та Пеіксінг Ву (Peixing Wu) разом з колегами вирішили відшукати новий підхід до боротьби з цим захворюванням.

Речовина привязуватиме віруси до поверхні маски
Речовина привязуватиме віруси до поверхні маски

І коли вірус грипу здійснює "вторгнення" в живу клітину людського організму, протеїн hemagglutinin (HA), який знаходиться на поверхні вірусу, зв'язується з полісахаридами типу SL (monosaccharides sialic acid and lactose), розташованими на поверхні клітинної мембрани. Таким чином вірус міцно закріплюється усередині живої клітини, починаючи шкодити організмові.

Однак китайські дослідники виявили, що хітозан, якого дуже багато в хітинових оболонках креветок і крабів, може прив'язувати полісахариди SL до поверхні матеріалу повітряного фільтра. Отож віруси, потрапивши на такий матеріал, одразу ж пов'язуються із полисахаридом SL, назавжди залишаючися "прив'язаними" до матеріалу фільтра.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.