У Британії виставили артефакти трагічної експедиції капітана Скотта Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2011 08:40 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями у Британії виставили артефакти трагічного походу капітана Скотта. Як відомо, всі учасники цього походу загинули від холоду та голоду на зворотному шляху, підкоривши Південний полюс.

Зібрані разом артефакти сумнозвісної антарктичної експедиції капітана Скотта вперше виставили у Великобританії. Повідомляється, що виставка Полярного музею Кембриджського університету включає запозичений у Британської бібліотеки останній щоденник Скотта та низку інших експонатів, які до цього часу ніколи не представлялися широкій публіці. Серед цих експозицій - альбом для малювання вченого Едварда Вілсона, саморобна газета та санки, виготовлені лейтенантом Едвардом Евансом.

Виставка отримала назву "Чорнові нотатки: остання експедиція капітана Скотта", а триватиме вона до 5 травня 2012 року. За словами фахівців, переважна більшість експонатів Британської антарктичної експедиції 1910-1913 років до цього часу була доступною винятково для наукових досліджень.

Всі учасники експедиції капітана Скотта загинули від голоду та холоду (фото з сайту sci-lib.net)
Всі учасники експедиції капітана Скотта загинули від голоду та холоду (фото з сайту sci-lib.net)

Окрім самого капітана Роберта Скотта Фальконе до складу його групи входили згадані вище вчений Вілсон, лейтенант Еванс, а також Генрі Бауерс і Лоуренс Оутс. Один з експонатів виставки - другий щоденник Бауерса - було спеціально відреставровано для експозиції.

Кей Сміт, куратор музею вважає колекцію унікальною можливістю ознайомитися з записами не лише керівників походу, але й зі спогадами інших учасників експедиції "Терра Нова". І що найголовніше: мова тут іде не лише про подорож на полюс. "Ми маємо на увазі всю команду, кожен член якої розповідає свої історії. Історії, можливо, відмінні від тих, які нам доводилося чути раніше".

За словами Кей Сміт, окремі експонати виставки настільки крихкі та водночас цінні, що навряд чи виставлятимуться протягом наступних 100 років.

Своєю назвою експозиція завдячує останньому запису, зробленому капітаном Скоттом у своєму щоденнику незадовго до смерті.

Так, 29 березня 1912 року капітан написав: "Якщо ми виживемо, то я повинен розповісти всім про зухвалість, витривалість та безстрашність моїх товаришів, які здатні схвилювати серце кожного англійця. Ці чорнові нотатки та наші мертві тіла розкажуть історію за мене. І, безсумнівно, така велика й багата країна, як наша, подбає про тих, хто не зможе нас дочекатися."

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу