7 цікавих фактів про зйомки фільмів "Брат" та "Брат-2" Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2011 23:20 · Розділ: Кіно

А чи знаєте ви, що ідея зйомок продовження культового фільму «Брат» з’явилася після того, як виконавцю головної ролі Сергію Бодрову написала листа жінка, у якої син служив у Чечні. Вона запитувала у героя, що слід зробити з бандитами, які викрали у неї з гаража синів мотоцикл. Згодом таких листів була сила-силенна, отож творці кінофільму вирішили, що настільки «народне» кіно просто не може залишитися без продовження. Однак коштів для зйомки фільму в продюсерів не було, більшість спонсорів відмовилися від проекту, отож знімати фільм довелося практично на голому авантюризмі.

Популярний на той час телеведучий Іван Демидов з’явився у фільмі цілком випадково. Режисер фільму Олексій Балабанов зіткнувся з несподіваною проблемою: Юрій Любимов, який повинен був зіграти одну з головних ролей у фільмі, зірвав зйомку в телестудії, відмовившись в останній момент від роботи над фільмом, отож режисер змушений був шукати термінову заміну актору буквально по коридорах Останкіно. Першим, хто попався під руку Балабанову, був Демидов.

Бодрову писали листи з проханням про допомогу
Бодрову писали листи з проханням про допомогу

Переконлива гра Данила Багрова, який з сумками, напханими зброєю, крадеться по вулицях, багато в чому зумовлена однією історією. Саме під час зйомок сцени в Москві місто прочісували патрулі в пошуках терористів. І машина, яка везла збройний реквізит з Мосфільму, потрапила в таку облаву. Ситуацію заледве вдалося вирішити, після чого на обличчях акторів, які тягали за собою «Шмайсер», влаштовуючи бутафорську стрілянину в підворіттях, з'явився непідробний страх.

Машина, яка була частиною колекції авто банкіра Бєлкіна, раніше належала Геббельсу.

В'язниця, яку зняли у фільмі, раніше була гауптвахтою, і зйомки в ній проводити дозволили виключно тому, що колись там сидів продюсер фільму Сергій Сельянов. Він і домовився.

А ось іще один цікавий факт: під час зйомок фільму американські піротехніки відмовилися братися за виготовлення самопалу – вони просто не знали, що це таке. Тоді за роботу взявся оператор Сергій Астахов, який за годину виготовив зброю з латунної трубки, залізних скріпок та марганцевої тирси. Американці оторопіли, та вже були готові відмовитися від спільної роботи з росіянами.

Вдруге група в Чикаго мало не відмовилася від співпраці, коли режисер вирішив знімати у фільмі справжніх поліцейських, що заборонено законом, проводити зйомки в «чорному кварталі», куди жоден білий під страхом смерті не поткнеться, та що оператор зніматиме сам з багажника на швидкості, оскільки росіянам не потрібні каскадери. В результаті всі ці моменти у фільмі є.

Джерело: http://opa.kg


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.