Британкам на Різдво видаватимуть безкоштовні контрацептиви Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2011 13:54 · Розділ: Медицина

За даними The Daily Telegraph, мешканки Великобританії матимуть унікальну можливість безкоштовно отримати препарати для екстреної контрацепції під час різдвяних свят. Повідомляється також, що відповідну програму запустили представники благодійної організації "Британська служба консультацій з вагітності" (British Pregnancy Advisory Service, BPAS).

Сам процес видачі контрацептивних препаратів доволі простий: жінкам, які потребватимуть засобів екстреної контрацепції, необхідно буде залишити заявку на офіційному сайті програми. Після цього їм повинен подзвонити медичний фахівець для уточнення особистих даних та визначення можливості застосування контрацептивного препарату левоноргестрелу. І якщо медпрацівник схвалить видачу препарату, жінка в найкоротші терміни отримає замовлення поштою.

Британкам надсилатимуть контрацептиви поштою (фото взято з сайту jijour.com)
Британкам надсилатимуть контрацептиви поштою (фото взято з сайту jijour.com)

Основна мета цієї програми, за твердженням фахівців благодійної організації, - допомогти британкам, які потребують екстреної посткоїтальної контрацепції, в період різдвяних свят, коли більшість аптек буде зачинено. До речі, в бандеролі з препаратом для контрацепції жінки отримуватимуть спеціальний інформаційний буклет та презервативи в подарунок.

Зрозуміло, що проекти, які здійснюються в таких масштабах та на такому рівні не можуть не викликати критики. Отож й ініціатива BPAS викликала хвилю обурення як у противників абортів, так і в представників батьківських організацій. На їхню думку, програмою обов’язково скористаються дівчатка до 16 років, продаж екстрених контрацептивів яким заборонена на території Великобританії.

Окрім того, деякі сумніви в доцільності програми є й у медичних фахівців. Так, гінеколог Кейт Гутрі (Kate Guthrie) звертає увагу жінок на те, що препарати левоноргестрелу неефективні протягом п'яти днів перед овуляцією.

Джерело: http://medportal.ru


Інші новини розділу