У США відкрився перший госпіталь флоротерапії Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2011 11:10 · Розділ: Медицина

Нещодавно у Монтгомері (штат Алабама, США) відкрився перший у світі госпіталь флоротерапії. Тут лікують солдатів, які воювали в Іраку. Цікавим є те, що тутешнім пацієнтам тут приписують не пігулки, а букети!

Першим помітив чудодійний ефект свіжих квітів бактеріолог Едвард Бах. Коли йому виповнилося 30 років, у нього виявили рак. Чоловік обожнював червоні троянди і, розуміючи, що жити залишилося недовго, більшість вільного часу проводив у саду, вдихаючи їхній аромат. І сталося диво: через декілька місяців пухлина раптом стала зменшуватися і зникла зовсім. Бах зрозумів, що вся справа у квітах. І навіть почав носити букети троянд в місцеву лікарню співачці Елен Кроу, яка потрапила в автокатастрофу, та юнакові з гангреною. І хоча Елен квіти не допомогли, юнак видужав без операції.

Ромашки заспокоять нервову дитину (фото взято з сайту feelgood.com.ua)
Ромашки заспокоять нервову дитину (фото взято з сайту feelgood.com.ua)

Захопившись ідеєю флоротерапіі, Бах за допомогою фізиків, почав ретельно вивчати процес росту квітів на прикладі жовтих хризантем та фіолетових айстр. І виявилося, що квіти "працюють" за принципом батарейок. Поки вони ростуть, то накопичують енергію, та варто зірвати бутон, як вони починають її віддавати, виділяючи фітонциди - біологічно активні речовини, які пригнічують ріст та розвиток бактерій.

За словами засновника госпіталю, пана Максмауда, якщо в кімнаті хворого на грип поставити букет з бузку, він видужає швидше. Кір, вітрянку, скарлатину вилікує черемха, а звичайнісінький нарцис може впоратися з чорною віспою. Кали можуть зупинити епілептичний припадок.

У госпіталі Максмауда у 40% солдатів спостерігається "іракський синдром". Війна серйозно позначилася на їхній психіці. Звідси - страх, безсоння та проблеми у статевій сфері. І виявилося, що квіти можуть врятувати від імпотенції, адже це захворювання зумовлене, як правило, проблемами психіки. Для лікування солдатів чудово підходять білі лілії та тюльпани. Білі квіти "охолоджують" нервову систему, поступово відновлюючи функції організму.

До речі, кольори у флоротерапії мають зовсім інше значення. Так, червоні квіти зі слабким запахом підходять для лікування гіпертонії, відмінно знижуючи тиск. Ними також лікують печінку, шлунок і систему кровотворення. А ось жовті та фіолетові квіти з різким запахом чудово підійдуть для лікування ран, опіків, інфекції тощо.

Джерело: http://glamur.us


Інші новини розділу