Над Мінськом з'явилося друге сонце Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.06.2009 15:17 · Розділ: Цікаві факти

Жителі Мінська стали свідками незвичайного оптичного явища. Напередодні ввечері над містом сяяли відразу два сонця. Подібну картину можна було спостерігати близько 20:40 в районі столичного Проспекту Переможців. Недалеко від світила, що заходило за горизонт, виразно виднівся його "двійник".

Фото взяте з сайту flickr.com
Фото взяте з сайту flickr.com

Це явище можна було спостерігати більше 15 хвилин. Як пояснили метеорологи, оптичний обман був викликаний віддзеркаленням сонячного диска в серпанку, утвореному скупченням у верхніх шарах атмосфери великої кількості крапельок льоду або води. Наукова назва причини виникнення подібних явищ - рефракція (заломлення) світлових хвиль.

Ефект подвійного сонця описаний в книзі "Світло і колір в природі" голландського астронома, Марселя Мінарта. На думку автора, це явище, мабуть, викликається місцевими змінами яскравості світлового стовпа внаслідок нерівномірності розподілу хмар. Світловий стовп виникає зазвичай при сході або заході Сонця.

В природі відомо немало подібних явищ. Наприклад, подвійна веселка. Вона складається з нижньої – головної та верхньої - побічної, що знаходиться над першою. Обидві веселки звернені один до одної червоними краями дуги. Зазвичай найяскравішими кольорами бувають червоний або зелений. Інші ж кольори менш яскраві або відсутні зовсім. Веселка, в якій однаково розвинені всі кольори сонячного спектру, спостерігається не так часто.

Утворення другої побічної веселки пояснюється тим, що пучок сонячних променів потрапляє на краплі, які знаходяться в повітрі, під таким кутом, що зазнає двох заломлень променів та двох віддзеркалень від стінок. Тому у побічної веселки фіолетовий колір буде на опуклій, а червоний – на увігнутій стороні дуги. Побічна веселка завжди менш яскрава.

А над величезними водними просторами часто можна спостерігати появу веселки "вверх ногами". Це буває дуже рідко, коли сонячні промені двічі відбиваються на своєму шляху: перший раз - від спокійної, дзеркальної гладі водойми і другий раз - від дощових крапель. Коли ж дощ поступово стихає, а потім і зовсім припиняється, веселка блідне, розмивається і зникає.

Джерело oko-planet.su


Інші новини розділу