У Бухаресті виявлено таємну в'язницю ЦРУ Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2011 01:40 · Розділ: Події у світі

Нещодавно виявилося, що ЦРУ протягом кількох років використовувало урядову будівлю в Бухаресті як в'язницю для особливо небезпечних злочинців.

За інформацією окремих джерел, секретна в'язниця ЦРУ під кодовою назвою "Яскраве Світло" (Bright Light) розташовувалася в досить оживленому районі на півночі румунської столиці. За офіційними даними, тут знаходиться Національне реєстраційне бюро державної таємниці, у якому зберігаються секретні дані НАТО та Євросоюзу.

А нещодавно стало відомо, що саме у цій будівлі протягом певного періоду часу утримували передбачуваних організаторів терактів 11 вересня 2001 року. Далі їх перевезли на американську базу, яка знаходиться в Гуантанамо.

Секретні вязниці ЦРУ виявлено у багатьох країнах (фото з сайту topwar.ru)
Секретні вязниці ЦРУ виявлено у багатьох країнах (фото з сайту topwar.ru)

Зауважимо, що інформація про секретну в'язницю ЦРУ, розташовану в Румунії, з'являлася й раніше. Однак точне розташування тюрми залишалося невідомим. Окрім того, американські спецслужби мали секретні в'язниці в Таїланді та багатьох інших країнах.

А на початку жовтня цього року журналістам польського телебачення невідомим чином вдалося роздобути інформацію, яка підтверджує, що на території країни працюють секретні в'язниці ЦРУ.

За словами комісара Євросоюзу з прав людини Томаса Хаммарберга, їм уже вдалося дізнатися, яких саме осіб тримали у в'язницях та які методи застосовувалися під час допитів. Комісар попросив у міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського дипломатичної допомоги.

Хаммарберг розповів, що секретні в'язниці ЦРУ на території Польщі працювали з грудня 2002 року та до вересня 2003. У Польщі утримували двох найнебезпечніших ув'язнених - Абд аль Рахім аль-Нашира та Абу Зубайда. За окремими даними, на допитах їх піддавали неймовірним тортурам.

А перед цим співробітники правозахисної організації Amnesty International закликали відповідні органи Литви довести до кінця розслідування про секретну в'язницю ЦРУ для терористів, яка знаходилася на території країни.

У заяві організації наголошується на тому, що Литва не повинна прикриватися міркуваннями державної таємниці, тим самим перешкоджаючи належному розслідуванню фактів зникнення людей та нелюдського поводження з ними.

Джерело: http://www.rosbalt.ru


Інші новини розділу