Вчені створили пристрій для безпомилкового визначення віку людини Автор: lesya · Опубліковано: 08.12.2011 23:18 · Розділ: Нові технології

На сьогоднішній день розробники з Сінгапуру активно працюють над створенням універсального електронного пристрою, здатного визначити вік людини. Передбачається, що система по фотографії зможе з дуже високою точністю визначити, скільки людині років, - незалежно від расової приналежності та якості наявного знімка.

На першому етапі дослідження Бінбін Ні з Центру передових цифрових технологій (ADSC) у співробітництві з колегами Чжен Суном і Шуйчен Янем з Сінгапурського національного університету (NUS) створив алгоритм збору зображень на популярних фотохостингах, на яких безпосередньо або через назву, коментарі і теги позначений вік людей. Таким способом фахівцям вдалося роздобути близько 391 тис. фотографій, з яких після відсіву знімків неприйнятної якості залишилося 77 тис. На них було зображено 219 тис. осіб.

Окрім того, для експерименту фахівці відібрали близько 10 тис. відеоматеріалів на YouTube. Зрозуміло, що вік фігурантів автоматично визначити не можна, зате відео дозволяє розглянути одне і те ж обличчя з різних ракурсів та при різному освітленні.

Така велика база даних значно перевершує зібрані вручну аналоги, дозволяючи вченим набагато точніше зіставити риси обличчя людей з їхнім віком. В результаті розробникам вдалося навчити створену ними програму сортувати більшість знімків за віковими групами з проміжком в 10 років: від 0 до 10, від 10 до 20 тощо. Тобто похибка становить ± 5 років, але вона зовсім не залежить від кольору шкіри та інших особливостей індивіда.

Система розпізнаватиме вік людини по фотографії (фото взято з сайту ukrgazeta.cz)
Система розпізнаватиме вік людини по фотографії (фото взято з сайту ukrgazeta.cz)

У найближчому майбутньому вчені планують мінімізувати кількість помилок, особливо стосовно розмитих зображень. Ні впевнений, що технологія знадобиться для збору статистичної та маркетингової інформації у громадських місцях (приміром, у великих торгових центрах), а також для відображення реклами, орієнтованої на конкретні вікові категорії.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.