Пізнати людину можна по запаху Автор: lesya · Опубліковано: 08.12.2011 10:52 · Розділ: Наука

Вчені твердять, що, понюхавши людину, можна зрозуміти, хто вона насправді. Так, виявляється, що природний запах, який виробляється тілом людини, може багато про неї розповісти. Запах відіграє важливу роль не лише в сексуальному житті, як прийнято вважати, а й у повсякденному. Польські вчені, приміром, впевнені, що, просто понюхавши людину, можна дізнатися особливості її характеру.

Нещодавно група дослідників з Вроцлавського університету провела вельми цікавий експеримент, в якому взяло участь 60 добровольців чоловічої та жіночої статі. Спершу всі учасники експерименту змушені були пройти психологічні тести на визначення основних рис їхніх особистостей. У даному контексті зауважимо, що у психології зазвичай прийнято виділяти п'ять таких характеристик: екстраверсія, доброзичливість, сумлінність, невротизм та відкритість до досвіду.

На другому етапі експерименту добровольцям роздали чисті футболки, попросивши носити їх протягом трьох діб, не знімаючи на ніч. Під час експерименту учасникам заборонялося користуватися парфумерією, милом, дезодорантами, палити та вживати їжу з різким запахом, приміром, з додаванням цибулі або часнику.

Запах тіла розкаже про особливості характеру
Запах тіла розкаже про особливості характеру

Після цього футболки учасників експерименту запропонували понюхати іншій групі добровольців. До складу другої групи увійшло 100 чоловіків і 100 жінок. Кожен учасник експерименту по запаху повинен був визначити особливості характеру того, хто носив футболку. А щоб не заплутатися та не втомитися від кількості ароматів, один учасник міг понюхати лише шість футболок.

За словами Петра Сороковскі, автора дослідження, в більшості випадків учасники експерименту змогли назвати важливі риси характеру носіїв футболок, які визначалися шляхом тестування на першому етапі експерименту. Таким чином, між психоемоційним станом, який є відображенням індивідуальності, та запахами, яке виділяє тіло, існує досить міцний зв'язок.

Джерело: http://www.utro.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.